Ana Sayfa Haberler Kalitemiz Bir Kez Daha Tescillendi

Kalitemiz Bir Kez Daha Tescillendi

Denizli Belediyesi, yapılan denetimler sonucunda uluslararası akreditasyonu bulunan Albert QA Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme Şirketi'nden OHSAS 18001:2007 olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi aldı.
13.09.2013
  Denetmen Alper Öztürk, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret ederek belgeyi sundu. Ziyarete Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve Entegre Sistemler Yöneticisi Mustafa Ünal ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nadir Savaş Öter ve yönetim ekibi katıldı.
   Başkan Zolan ziyarette yaptığı konuşmada, Denizli Belediyesi'nin söz konusu belgeyi alan Türkiye'deki ender belediyeler arasında yer aldığını kaydetti. Belediyede, 'önce güvenlik ve iş sağlığı' anlayışıyla hizmet edildiğini ifade eden Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:
  'Belediyemiz, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının yaşanmaması için tehlikeleri tanımlamak, riskleri hesaplamak ve bu risklere yasal şartlara uygun tedbirler almak yoluyla, tehlikelerin etkisini en aza indirecek yöntem ve teknolojileri uyguluyor. OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, hizmet kalitemizi bir kez daha tescil etmiştir. Vatandaşlarımıza kaliteli hizmetin verilmesi ve bu belgenin alınmasında emeği geçen tüm arkadaşları kutluyor, her birine teşekkür ediyorum' dedi.
   Denetmen Öztürk de, Denizli Belediyesi'nin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarını başarılı bulduğunu kaydederek, 'Yaptığımız denetimlerde Belediye'nin bu konuya ayrı bir önem verdiğini tespit ettik. Yapılan başarılı çalışmalar sonucunda bu belgeyi veriyoruz' dedi.
   Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve Entegre Sistemler Yöneticisi Mustafa Ünal da, söz konusu belgeyi almak için İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ile 5 aylık bir süreçte çalışmalar yapıldığını belirterek, '37 personelden oluşan ekip, risk analizi çalışmaları gerçekleştirerek alınacak önlem ve tedbirlerle tehlikelerin asgari seviyeye indirilmesi yönünde çalışma ve düzenlemeler gerçekleştirdi. Amacımız, sürekli izleme ve denetimlerle, işle ilgili güvenlik tehlikelerinden personelimizin ve vatandaşlarımızın en az şekilde etkilenmesini sağlamaktır’ dedi. Ayrıca TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmalarına başlandığını belirtti.
  Daha sonra Denetmen Öztürk, OHSAS 18001:2007 olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni Başkan Zolan'a takdim etti.
.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr