Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Türkiye Çevre Haftası kutlamaları kortejle başlayacak

Türkiye Çevre Haftası kutlamaları kortejle başlayacak

5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası kutlamaları Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen kortej ile başlayacak.
5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğince düzenlenecek ilk program 5 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 10.30’da valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayacak. Denizli Valiliği önündeki törenin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Delikliçınar Meydanı’na kadar Türkiye Çevre Haftası Korteji düzenlenecek. Kortejin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği işbirliğinde belediye önünde düzenlenen Türkiye Çevre Haftası Karikatür Sergisi gezilecek. 50 eserin yer aldığı sergi saat 20.00’ye kadar açık kalacak.

Çocuklara çevre bilinci aşılanacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliği, çevre kirliliği, enerji ve su verimliliği, iklim değişikliği, geri dönüşüm konularına dikkat çekerek toplumsal farkındalığın geliştirilmesi kapsamında çocuklara yönelik çevre gezileri düzenleyecek. 7 Haziran Cuma günü 6. sınıf öğrencilerine yönelik Denizli Büyükşehir Belediyesi Kumkısık Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Mekanik Ayrıştırma Tesisi ile Atık Su Arıtma Tesisi gezisi düzenlenecek. Burada düzenli depolama sahası, tıbbi atık sterilizasyon tesisi, elektrik üretim tesisi, mekanik ayırma ve kompost tesisi ve atık su arıtma tesisini ziyaret edecek öğrencilere çevre bilinci aşılanacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr