Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Büyükşehir’den muhteşem halk dansları gecesi

Büyükşehir’den muhteşem halk dansları gecesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir geceye imza attı. 200 kişilik dev ekiple 7 farklı halk oyunu sergileyen Halk Dansları Topluluğu’nun yılsonu gösterisine binlerce vatandaş katıldı.
Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok etkinlik ve faaliyet düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Halk Oyunları Yılsonu Gösterisini Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sundu. Binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, vatandaşlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu halk dansları kursuna katılarak gecede sahne alan 200 kişilik Halk Dansları Topluluğu üyeleri katıldı. Yıldızlar, gençler ve yetişkinler olmak üzere bütün yaş kategorilerinden sahne alan topluluk üyeleri “Zeybek, Kafkas, Kaşık, Horon, Halay, Teke ve Bale” gösterileri ile muhteşem bir geceye imza attı. Uzun süre alkışlanan dev ekip izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

“Çocuklarımızın özgüvenleri daha da gelişecek”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, güzel program için Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu üye ve eğitmenlerine teşekkür etti. Başkan Zolan, “Bizler bu güzel ülkemizin değerlerine sahip çıkmak adına çocuklarımıza, gençlerimize ve 7’den 70’e herkese kültürümüzü öğretmek konusunda da gece gündüz çalışıyoruz. Yaz kurslarımız başlıyor. İnsanlarımız özüyle, kültürüyle buluştuğunda özellikle çocuklarımızın özgüvenleri daha da gelişecek. Kendilerini daha da mutlu hissedecekler. İnşallah geleceğimiz daha da aydınlık olacak” diye konuştu. Halk Dansları Topluluğu’nun Karadeniz yöresinden Ege’ye yurdun dört bir tarafından esintiler sunduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Burada gösteri yapan kursiyerlerimize ve siz değerli vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr