Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Büyükşehirden, Halk Oyunları Şenliği

Büyükşehirden, Halk Oyunları Şenliği

Denizli halk oyunları ile coştu...Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafında düzenlenen ve 10 okulun yer aldığı Halk Oyunları Şenliği’nde sahneye çıkan yetenekler hünerlerini sergiledi. Sahne alan grupların performansı büyük alkış toplarken Denizlililer unutulmaz bir gece yaşadı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Oyunları Şenliği, Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda yapıldı. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun yanı sıra Müftü Ahmet Hulusi İlköğretim Okulu, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu, Saadet Erikoğlu İlkokulu, 19 Mayıs İlkokulu, Gazi İlkokulu, Merkezefendi İlkokulu, Denizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlkokulu, Denizli Seviye Okulları, Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu öğrencileri de hünerlerini sergiledi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte öğrenciler gösterdiği performanslarla büyük alkış aldı.

“Özgüveni yüksek çocuklar yetişiyor”

Halk Oyunları Şenliği’ne katılan bütün okullara teşekkür eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, “Her şeyden önce bu medeni cesareti gösteren öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi, olarak vermiş olduğumuz kurslarımızda özgüveni yüksek öğrenciler yetiştiriyoruz. Burada görmüş olduğunuz çocukların hepsi başarılı çocuklar. Siz değerli velilerden ricamız şu çocuklarımızı dersleri dışında sosyal ve kültürel alanlara da yönlendirin, yeteneklerinin gelişmesinin önünü açın” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr