Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Büyükşehir DESKİ'den Dünya Su Günü'ne özel etkinlik

Büyükşehir DESKİ'den Dünya Su Günü'ne özel etkinlik

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenledi. Tiyatro oyunu, dans gösterilerinin sergilendiği etkinlikte suyun önemine dikkat çekildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü nedeniyle Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve öğrenciler katıldı. Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör, Dünya Su Günü'nün öneminden bahsederek, “Su hayati bir sıvı ve olmazsa olmazımızdır. Su yoksa hayatta yoktur. Bu nedenle su kaynaklarımızı korumamız ve onları temiz tutmamız gerekir. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğümüz de suyun gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için gece gündüz çalışan bir kurumdur” dedi.

"Suyu israf edenleri uyarın"

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise, “Su hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Bunun da böyle bir etkinlikle çocuklarımıza aktarılması ayrı bir güzellik. Suyun korunması ile ilgili çalışmalar sürekli yapılıyor ve DESKİ bu konuda üzerine düşeni fazlası ile yapıyor” dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci de, suyun tasarrufu hakkında öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Belediyelerin görevi sizlere kullanabileceğiniz temiz ve sağlıklı suyu sağlamaktır. Sizin göreviniz de bu suya sahip çıkmak, onu tasarruflu kullanmaktır. Çevrenizdekiler suyu israf ediyor ve doğru kullanmıyorsa onları uyarmanız gerekiyor" diye konuştu

Çocuklardan gösterilere yoğun ilgi

Konuşmaların ardından suyun önemi ve tasarrufunu anlatan Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim projesi kapsamındaki tiyatro oyunu sergilendi. Kısa tanıtım filminin de gösterildiği etkinliğe katılan Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu, Denizli Ticaret Borsası Anasınıfı, Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu ve Ahmet Çalışkan Anaokulu öğrencileri programı ilgiyle izledi.

Çat kapı ev ziyaretleri ile suyun önemi anlatıldı

Öte yandan Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında DESKİ, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri ile birlikte çat kapı ev ziyaretleri yaparak ev sahiplerine su tasarrufu ile ilgili bilgiler verdi. Öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde su tasarrufu farkındalığı konulu mahalle korteji de düzenlendi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr