Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Büyükşehir'den Çanakkale Zaferi Özel Programı

Büyükşehir'den Çanakkale Zaferi Özel Programı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü dolayısıyla özel bir anma programı düzenledi. Kahramanlık türkülerinin dillerden düşmediği Çanakkale Zaferi Özel Programı’nda vatandaşlar gece boyunca Türk bayraklarını ellerinden bırakmadı.
Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle anma programı düzenledi. Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çanakkale Zaferi Özel Programı’na, Denizli Vali Yardımcısı Rıfat Ata, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu Koordinatörü Selim Öztaş'ın yönettiği koronun seslendirdiği birbirinden güzel türküler izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği anma programında salonu dolduran yüzlerce kişinin Türk bayrağını sallayarak hep bir ağızdan türküler söylemesi coşku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Çanakkale’de şehit olan Denizlili kahramanların da isimlerinin anıldığı gecede türkülerin yanı sıra şiirler ve ağıtlar seslendirilirken, sahnelenen efe gösterisi nefes kesti. Gecenin finalinde ise Atatürk’ün temsil edildiği pandomim gösterisi ayakta alkışlandı.

“Bu ülke kolay vatan olmadı”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, burada yaptığı konuşmada, “Çanakkale’de verilen mesaj sadece bize değil sömürge altındaki, esaret altındaki tüm milletlere verilen mesajdır. Dönemin en son teknikleri ile karadan, havadan, denizden ülkemize saldıranlar bunun karşısında sadece inancı ile mücadele eden Mehmetçikleri bulmuşlar ve sonunda inanç kazanmıştır. Bunun en güzel örnekleri Seyit Onbaşılar, Yahya Çavuşlardır, isimsiz kahramanlardır. Sırtında cepheye erzak taşıyan, mermi taşıyan bacılarımızdır. Bu ülke kolay vatan olmadı. Bizlere düşen görev, bu ülkenin nasıl vatan olduğunu önce kendimizin idrak etmesi, yeni nesle bunları her daim öğretmemiz ama daha da önemlisi gelecek nesillere bu ülkenin nasıl vatan olduğunu hep beraber taşımamızdır” dedi

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr