Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Türk halk kültürü yaşatılıyor

Türk halk kültürü yaşatılıyor

Halk Oyunları Topluluğu’ndan yılsonu gösterisi Türk kültürünün önemli değerlerinden olan halk oyunlarının tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok etkinliğe imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, yılsonu gösterisi sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz ve ülkemizin tüm renklerini yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.
Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok etkinlik düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda yılsonu gösterisi düzenledi. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’ndan 300 kursiyer Türkiye’nin dört bir yöresinden oynadığı halk oyunları ile izleyenlerden büyük alkış topladı. Zeybek ile başlayan gecede Tokat, Artvin, Diyarbakır, Silifke, Teke yöresinden halk oyunları sergilendi. Etkinlikte ayrıca aşuk-maşuk oyunları ile minikler ve yıldızlar bale grubu gösterisi yapıldı.

“Milli değerlerimizi geleceğe taşıyacağız”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Başta Denizlimizin güzellikleri olmak üzere, ülkemizin tüm güzelliklerini tüm renklerini yaşatmaya sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özümüzü kaybetmeden, milli değerlerimizi inşallah geleceğe taşıyacağız” dedi. “Dünya durdukça ülkemiz var olacak” diyen Başkan Zolan, “Tüm yörelerdeki halk oyunlarımız inşallah her zaman yaşatılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak özümüze sahip çıkmak adına çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr