Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Öğrenciler yılın yorgunluğunu attı

Öğrenciler yılın yorgunluğunu attı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonunda kent genelinde hizmet veren 10 Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğrencilerini düzenlediği piknikte ağırladı. Animasyon, oyunlar ve konser programının yer aldığı piknikte çocuklar doyasıya eğlenerek, yılın yorgunluğunu üzerlerinden attı.
2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sonunda öğrencilere güzel vakit geçirmek isteyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hizmet veren, bünyesindeki 10 Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğrencileri için piknik düzenledi. Çamlık Mesireliği'nde düzenlenen organizasyona, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, kent genelindeki Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğretmenleri ve yaklaşık 1800 öğrenci katıldı. Animasyon ekibinin birbirinden güzel oyun ve gösterileriyle renk kattığı organizasyonda, çocuklar Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç ve Denizli Büyükşehir Bandosu'nun çalıp söylediği şarkılarla coştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi, çuval yarışı, ip atlama gibi geleneksel oyunların oynandığı etkinlikte, gün boyu eğlenip stres atan öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulundu.

Başkan Zolan'dan karne mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yorucu bir eğitim-öğretim yılının tamamlandığını belirterek, tatilde tüm öğrencilere dinlenip eğlenmesi tavsiyesinde bulundu. Fedakar çalışmalarından dolayı tüm öğretmenlere teşekkür eden Başkan Zolan, eğitimin önemine dikkat çekti. Eğitimin bir ülkenin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Bir ülkenin zengin olması o ülkede petrol ve madenlerinin olması değildir. Bir ülkenin zengin ve güçlü olmasının yolu eğitimden geçer. Ancak bu şekilde başarıya ulaşılabiliriz" dedi. Bugüne kadar eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ve tüm imkanları seferber ettiklerine işaret eden Başkan Zolan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi, çocuklarımızın gelişmiş ülkelerdeki yaşıtlarıyla rekabet edip başarılı olabilmesi için var gücüyle eğitime destek vermeye devam edecektir" diyerek, tüm öğrencilere iyi tatiller diledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr