"Ümmeti O'nu Anıyor"

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Genç MÜSİAD'ın Kutlu Doğum Haftası kapsamında organize ettiği "Ümmeti O'nu Anıyor" etkinliği vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Ekonomi Bakanı Zeybekci ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan'ın katıldığı etkinlikte, ünlü şair Dursun Ali Erzincanlı, kendine has üslubu ile Hz. Peygamber sevgisini ve hayatını anlattı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Genç MÜSİAD'ın birlikte organize ettiği "Ümmeti O'nu Anıyor" etkinliği Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan organizasyona, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Genç MÜSİAD Başkanı Muharrem Kılcı, etkinliğe destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti. Kılcı, "Peygamberimizin ifadesiyle O kendisi için istediğini kardeşi için de arzu eder, kendisi için arzu etmediğini kardeşi için de arzu etmez. Bu görüş hayatımızın her safhasına girdiği gün daha güzel ve medeni bir toplum oluruz" dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, "Bugün O'nu anacağız. Dursun Ali Erzincanlı üstadımızın güzel şiirleri ile anacağız. İnşallah şefaatine nail olup o güzelliğe kavuşmayı Allah bize nasip etsin" diye konuştu. Organizasyon için Genç MÜSİAD'a teşekkür eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "İnşallah gençler bizlerden daha iyi olacaklar. Onlar Asım'ın nesli yolunda o hedefe ulaşacaklar, sırtlarında sapasağlam taşıyacaklar. Allah yapmış olduğumuz bu güzellikleri kabullerin en güzeliyle kabul etsin."

Etkinliğe ilgi Bakan Zeybekci'yi memnun etti

Ekonomi Bakanı Zeybekci de, "Bizim gibi fakirlerin ne ağızları, ne dilleri, ne akılları, ne de gönülleri yeter Efendimizi anlatmaya. Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin böyle güzelliklerle anılması, ülkemizde böyle salonları binlerce kardeşimizin, özellikle gençlerimizin doldurması, Allah'a şükrediyoruz, bugünleri bizlere gösterdiği için" dedi. Organizasyona destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür eden Bakan Zeybekci, sözlerini şöyle tamamladı: "İnşallah bu akşam Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmaya bir adım daha yaklaşırız diyorum." Konuşmaların ardından ünlü şair Dursun Ali Erzincanlı, kendine has üslubu ile Hz. Peygamber sevgisini ve hayatını anlattı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr