Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Başkan Zolan, Güzelköy ve Dokuzkavaklar'da aşure hayrına katıldı

Başkan Zolan, Güzelköy ve Dokuzkavaklar'da aşure hayrına katıldı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muharrem ayı nedeniyle kentin değişik noktalarında düzenlenen aşure hayırlarına katıldı. Güzelköy ve Dokuzkavaklar Mahallesi'ndeki aşure hayırlarına katılan Başkan Zolan, "Binyıllar öncesinden bu güne kadar gelmiş olan bu değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muharrem ayı nedeniyle kentin değişik noktalarında düzenlenen aşure hayırlarına katıldı. Başkan Zolan ilk olarak Güzelköy Mahalle sakinleri ve Mehmet Tunç Okul Aile Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği aşure hayrında vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Zolan, Dokuzkavaklar'da ise mahalle sakinlerinin gerçekleştirdiği aşure etkinliğine katıldı. Güzelköy'de öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Zolan, vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinledi. Halk oyunları gösterilerinin sunulduğu etkinlikte Başkan Zolan, öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, etkinliğe emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Başkan Zolan, "Bunlar bizim değerlerimiz. Binyıllar öncesinden bu güne kadar gelmiş olan bu değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu değerler nasıl bize sapasağlam geldiyse aynı şekilde sahip çıkıp gelecek nesillere bu güzellikleri aktarmamız gerekiyor. Tüm manevi ve milli değerlerimize sahip çıkarak özümüzü, kökümüzü unutmamak gerekiyor" dedi.

Birlik ve beraberlik mesajı

Başkan Zolan, "Her türlü düşünceye, her türlü inanca hep beraber sahip çıkmamız ve saygı göstermemiz gerekiyor. Ülkemizde demokrasi adına bir çok güzelliği birlikte yaşıyoruz. Ayrı düşünceler bizleri ayrılığa değil daha iyiye ve daha güzele ulaştırmak için bir vesile olsun. Aşuremiz bu yolda güzellikler sağlasın" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin Denizli'yi güzelleştirmeye devam edeceğini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "İlçe Belediyelerimiz ile birlikte inşallah Güzelköyümüzü daha güzel hale getirmek, şehrimizi daha güzel hale getirmek için gayret sarf edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki huzurunuz ve gönül birlikteliğiniz olsun. Kol kola girerek bu güzel yürüyüşümüzü ve hedeflerimize doğru koşuşumuzu devam ettirelim."
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr