Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Büyükşehir'den aşure hayrı

Büyükşehir'den aşure hayrı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişilik aşure dağıttı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği aşure hayrına katılan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve protokol üyeleri kazanın başına geçerek vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Bayramyeri Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, oda başkanları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Kocatepe, Başkan Zolan ve diğer protokol üyeleri aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure dağıtımında bulundu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 10 bin kişilik aşure kısa sürede tüketildi. Başkan Zolan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muharrem ayının Müslümanlar için kutsal aylardan biri olduğunu belirterek, "Dini inancımızın gereği ve bin yılı aşkın süredir o geleneğimiz, o güzelliğimiz hiç değişmedi. Aynı tatta aynı güzellikte aynı yoğun duygu yükü ile yine kavuştuk. Denizli Belediyesi iken yapmış olduğumuz aşure hayrımızı Büyükşehir Belediyesi olarak da gerçekleştirmek istedik. Bu değerlerimizi yaşatmamız lazım, bu değerlerimizi yeni nesillere, çocuklarımıza, insanımıza tekrar tekrar yaşatmamız gerekiyor" dedi.

"Dayanışma ruhu"

Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dayanışmanın , hayır geleneğinin, görüşler farklı olsa da bir araya geldiğimizde ne kadar güzel bir tadın ortaya çıkabildiğini göstermek adına bu aşure hayrımızı gerçekleştirdik. Halkımızın çok çok büyük katılımı var, ben kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim her faaliyetimizde olduğu gibi bu aşure hayrımızda da bizi yalnız bırakmadılar." Aşure gibi değerlerin yaşar vaziyette kalmasını istediklerine vurgu yapan Başkan Zolan, "Bu etkinliğin en önemli yanı bu değerleri yansıtmaktır. İkincisi tabii ki dayanışma ruhumuzdur. Halkımızla beraber o dayanışma duygusunu geliştirmektir. Ben bu duygunun en üst düzeyde yaşandığını görüyorum. O yüzden emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Biz Büyükşehir olarak yine değerlerde, ortak buluşmalarda devam edeceğiz" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr