Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Denizli protokolü Aşure Günü'nde buluştu

Denizli protokolü Aşure Günü'nde buluştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli milletvekilleri Nurcan Dalbudak, Mehmet Yüksel ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile protokol üyeleri Fatih Mahallesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Aşure Günü'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Fatih Mahallesi sakinleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen Aşure Günü'nün 11'incisi Fatih Kapalı Pazaryeri'nde yapıldı. Etkinliğe, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli milletvekilleri Nurcan Dalbudak, Mehmet Yüksel ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Ak Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile çok sayıda davetli katıldı. Ekonomi Bakanı Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, bugüne kadar Fatih Mahallesi'nin bu etkinliğini hiç atlamadıklarına dikkat çekerek, "Her seferinde buradaydık. Bugün de nasip oldu. Bütün birlik ve beraberlikleriniz böyle güzel olsun inşallah. Muharrem ayınız, Aşure Gününüz mübarek olsun. Cenabı Allah tekrarını göstersin. Şunu bilin ki her ne kadar bedenimiz Ankara'da, başka yerlerde olsa da kalbimiz her daim buradadır, sizlerle beraberdir, sizlerle birliktedir. Allah'ın izniyle bundan sonra da Allah ömür verdikçe burada olmaya, kalbimiz sizlerle beraber atmaya devam edecektir" dedi.

Birlik ve beraberliğin bozulmamasını dileyen Bakan Zeybekci, "Etkinlikte emeği geçen bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun" diye konuştu. Konuşmanın ardından Bakan Zeybekci ve beraberindekiler aşure kazanının başına geçerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bakan Zeybekci ve Başkan Zolan, vatandaşların hatıra fotoğrafı çektirme isteklerini de kırmadı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr