Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler İtfaiye Haftası kutlanıyor

İtfaiye Haftası kutlanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 300'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. İtfaiye Haftası kutlama törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Eğer bir canı kurtarmaya vesile olabilsek, bir malın zarar görmesine engel olabilirsek, insanlarımızı sıkıntıdan kurtarabilirsek bizden bahtiyarı yoktur" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 300'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. Delikliçınar Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, İtfaiye Daire Başkanı İlyas Tuncer, itfaiye erleri ve itfaiye kıyafeti giyen minik öğrenciler katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, sadece merkezde faaliyet gösteren itfaiyenin büyükşehir ile birlikte artık 19 ilçede herkese hitap ettiğini söyledi. İtfaiyenin Denizli genelindeki 52 noktada hizmet verdiğini kaydeden Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İtfaiyemizde gerek araç ve gereçle gerekse kullanmış olduğu malzemelerle Avrupa'da ne kullanılıyorsa, onun daha iyisini, daha güzelini, daha fazlasını Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kullanma gayreti sarf ediyoruz. Biliyoruz ki her türlü imkanı seferber ettiğimizde eğer bir canı kurtarmaya vesile olabilirsek, bir malın zarar görmesine engel olabilirsek, insanlarımızı sıkıntıdan kurtarabilirsek bizden bahtiyarı yoktur. İnsanımız için yapılabilecek fedakarlık neyse en üst seviyede yapma konusundaki kararlılığımız devam ediyor."

365 gün görevleri başında

İtfaiye Daire Başkanlığı'nın bölgesinde ve Avrupa'daki itfaiye kuruluşlarından geri kalmadığı gibi bir çok yönde artıları ve önemli alanlarda başarılarının söz konusu olduğuna işaret eden Başkan Zolan, " Bugüne kadar yılın 365 günü; bayram, yılbaşı, hafta sonu, gece gündüz demeden nöbet bekleyerek vatandaşımızın imdat çağrısına cevap vermek için hazır bekleyen itfaiyeci kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bunun yanında gözünü kırpmadan ateşin, dumanın içine dalan; yangının içinde insanımız varsa onu kucaklayan; gözü kara, eğitimli itfaiyeci kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Denizli Büyükşehir İtfaiyesi'nin 365 gün gece gündüz vatandaşların hizmetinde olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Temennimiz afet olmasın, yangın, deprem, su baskını, kazalar olmasın ama olduğunda itfaiyemiz orada olsun. Amacımız gayemiz budur" diye konuştu. Başkan Zolan, "Sizler milletin canının, malının emanetçisisiniz. Nasıl sınırda asker nöbet tutuyorsa sizler de gece gündüz milletin malını ve canını korumakla ilgili nöbet tutuyorsunuz. O nöbet esnasında harfiyen her şeyi yerine getirmemiz gerekiyor" dedi. Törenin ardından Başkan Zolan, Delikliçınar Meydanı'nda açılan standı gezerek, itfaiyecilerin kullandığı araç ve ekipmanları inceledi.

İtfaiyecilerin makam ziyareti

Tören öncesinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, minik öğrenciler ve beraberindekiler Başkan Zolan'ı makamında ziyaret etti. Gökoğlan, büyükşehir ile birlikte şube sayısının 52 olduğunu ifade ederek, "570 personelimiz ile Denizli'nin her noktasında vatandaşımızın can ve mal güvenliği için itfaiyemiz canla başla çalışmaktadır" diye konuştu. Konuşmaların ardından Gökoğlan, Başkan Zolan'a Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tişörtü ve şapkası hediye etti. Bir süre itfaiye personeliyle sohbet eden Başkan Zolan "Temel itfaiyecilik ve arama kurtarma" eğitimini başarıyla tamamlayan itfaiye erlerine sertifikalarını verdi.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr