Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler İlk iftar çadırda açıldı

İlk iftar çadırda açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı Ramazan ayının ilk gününde binlerce kişiyi konuk etti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, ilk iftarlarını vatandaşlar ile birlikte yaptı.
Kayalık İtfaiye'sinin yanındaki iftar çadırında, bu yılda gelenek bozulmadı. Binlerce kişi, Ramazan Ayı’nın ilk günü Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu iftar çadırlarında, ezan sesinin duyulmasının ardından dualar ederek oruçlarını açtı. Ramazan ayı süresince her gün yaklaşık 5000 kişi orucunu bu çadırda açacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında ilk iftara Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, ile vatandaşlar katıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir İtfaiyesinin iftar topunu, patlattı. Bakan Zeybekci, “Bir Ramazan ayını daha yaşıyoruz. Bu ay paylaşma ve kırgınlıkların yok olduğu aydır. Denizli Büyükşehir Belediyemizin geleneksek iftar çadırında, tuttuğumuz oruçlarımızı açıyoruz. Destek verenlerden Allah razı olsun”dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,iftar yemeğine katılanlara “Hoşgeldiniz” dedi.

Başkan Zolan, “Mübarek Ramazan ayının ilk günü iftar çadırında orucumuzu açıyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Denizlili hayırseverlerin katkılarıyla burada bir ay boyunca her gün 5000 kişiye yemek verilecek. İftar çadırında her şey düşünüldü. İftar topunun atılmasıyla birlikte binlerce kişi aynı anda dua edip orucunu açacak. 70 kişinin görev yaptığı iftar çadırında; yaşlılar, hamileler ve hasta olanlar için özel görevliler hizmet verecek. Sıra beklemeyecek olan bu vatandaşlar, görevlilerin yardımıyla masalara oturtulacak ve yemekleri de yine görevlilerce getirilecek " dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr