Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Denizli'de Ramazan Bir Başka Güzel

Denizli'de Ramazan Bir Başka Güzel

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, düzenlediği basın toplantısında Ramazan Ayı’nda yapılacak olan etkinlik ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Her gün bir mahallede vatandaşlarla beraber iftarını açacağını kaydeden Başkan Zolan, vatandaşların Ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sağlamak için Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin gece gündüz demeden çalışacağını söyledi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın Sultanı Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda, hayırseverlerin katkılarıyla kurulan iftar çadırında her gün 5 bin kişi orucunu açacak. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da Adalet Parkı ve İncilipınar Parkı'nda çeşitli Ramazan etkinlikleri düzenlenecek.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan ayı süresince gerçekleştirilecek olan organizasyonlara ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Özsoy, Mustafa Gökoğlan, Aytaç Turgut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ruşan Uzunoğlu katıldı.
Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dileyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı etkinlikleri için hazır olduklarını söyledi.

RAMAZAN AYI İNANCIMIZIN VE İNSANIMIZIN DEĞERİ HALİNE GELMİŞTİR
Başkan Zolan, "Bilindiği üzere Denizli Büyükşehir Belediyemiz halkımızın her değerine, her arzusuna ve ihtiyacına sahip çıkabilmek ve karşılayabilmek adına gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızı mutlu edebilmek adına güzel projelerin altına imza atmak için gayret sarf ediyoruz.
Ramazan ayı inancımızın en üst seviyedeki değeridir. Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır. Ramazan, mevcut olan değerlerimizin biraz daha hassas bir şekilde, daha da özellikli olarak öne çıkarıldığı ve birçok güzelliklerin doğduğu bir aydır. Dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı, kalp kırmanın en alt seviyelerde olduğu bir aydır. Oruç ile birlikte en güzel yaşadığımız zamandır Ramazan. Onun için Ramazan, inancımızın ve insanımızın değeri haline gelmiştir. Denizli'de 7 yıldır Ramazan Ay'ı çok farklı kutlanıyor. Denizli'ye dışarıdan gelen birisi burada Ramazan Ayını ve o manevi atmosferi çok rahat bir şekilde hissedebiliyor. İnsanların gönlünce bu manevi atmosferi yaşayabilmesi, değerlerimize değer katabilmek ve değerlerimizin önündeki engelleri kaldırmak adına Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da çeşitli etkinlikler hazırladık. Bir ay boyunca inşallah Denizlimizin her tarafını dolaşarak vatandaşlarımız ile bir araya geleceğiz. "

İFTAR ÇADIRINDA HER GÜN 5 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ
"Bu yıl da iftar çadırımız 5 bin kişiye hizmet verecek. Ulu Cami'nin yanındaki alanda her yıl olduğu gibi iftar çadırımız kurularak vatandaşımızın iftarını yapması sağlanacak. Ramazanın ilk gününde vatandaşlarımızın iftarını orada açması ile manevi atmosfer iftar çadırımızda ışıldayacak. Bununla birlikte her gün bir mahallemizde iftar yemeği düzenleyerek mahalle halkı ile buluşacak ve vatandaşlarımızla aynı sofrada iftarımızı açacağız. Kimi zaman çat kapı ziyaretlerimiz ile de vatandaşlarımıza sürprizler yapacağız. İnşallah güzel bir Ramazan geçireceğiz. Bununla birlikte her akşam farklı mahallelerde teravih namazına katılıp vatandaşlarımız ile bir araya gelerek taleplerini, beklentilerini ve isteklerini öğrenme, dinleme imkanımız olacak" dedi.
Camilerin temizliğiyle işe başladıklarını kaydeden Başkan Zolan, “Denizli’deki tüm camilerimizi Ramazan ayına hazır hale getirdik. Her gün 10 camide Ramazan Şerbeti ikramımız olacak. Amacımız vatandaşlarımıza ramazan ayının duygu yüklü manevi atmosferini yaşatabilmek ve her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmektir. Ramazan hazırlığı kapsamında en başta tüm camilerimizde temizlikler yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler vatandaşlarımızın daha hijyenik ve sağlıklı ortamda ibadetlerini ifa edebilmelerini sağlamak adına çalışmalar yaptık. Bazı camilerimizde dış aydınlatmalar yapıyoruz. Antalya yolundan gelirken Denizli'ye baktığımızda orada bir çok yerin ışıl ışıl aydınlatılmış olduğunu göreceğiz" diye konuştu.

RAMAZAN AYI'NDA İLÇE ZİYARETLERİ YAPILACAK
Denizli'nin Büyükşehir olması ile birlikte bu yıl ilçe ziyaretlerinin de yapılacağını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Artık Denizlimiz Büyükşehir oldu. Büyükşehir olmamız ile birlikte artık sadece il merkezine değil ilçelerimize de ziyaretlerimiz olacak. Ramazan etkinliklerimizin bir kısmını da ilçelerimizde yapacağız. Zaten bir çok belediyemiz kendi imkanları ile Ramazan etkinlikleri düzenliyor. Bizler de ilçelerimize Büyükşehir Belediyesi olarak katılp, vatandaşlarımız ile bir araya geleceğiz. Yine ramazan Ayı'mızın geleneği olan Meddah, Hacivat-Karagöz gibi orta oyunlarımız ilçelerimizde çocuklarımız ile buluşacak. Biz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı 11 ay boyunca olduğu gibi bu ay da yalnız bırakmayacağız. 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza Ramazan paketlerini dağıtacağız. Ramazan ayı inşallah hayırlara vesile olacak" açıklamalarında bulundu.

SANATÇILAR ONBİNLERLE BULUŞACAK
Eski Ramazan aylarına duyulan özlemi gidermek için de etkinlikleri olduğunu belirten Başkan Zolan, “Denizli olarak özlemle beklediğimiz rahmet ve bereket yüklü Ramazan ayında her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler düzenledik. Bu yıl yine Ramazan etkinlikleri çerçevesinde birbirinden değerli sanatçılarımızı yine on binler ile buluşturacağız. Her gün İncilipınar ve Adalet Parkı’nda gösterilerimiz olacak. Bu etkinliklerle halkımızı iftar sonrası biraz olsun rahatlatmaya çalışacağız. Denizlili sanatçılarımızın yanı sıra Denizli dışından da önemli isimleri halkımızla buluşturacağız. Bu yıl da Yunus Çoban, Ahmet Özhan, Yavuz Seçkin, Sami Özer, Mustafa Caymaz, Orhan Hakalmaz, Kevser Kız İlahi Grubu, Okan Uslu, Muhammed Emin Ayaz, Sadi Cesuroğlu, İsmail Barkan, Bedirhan Gökçe, İkbal Gürpınar, İbrahim Sadri, Grup Laçin ve Yalın gibi bir çok sanatçımız konser verecek, şiir dinletisi sunacak. Bunun yanı sıra yöresel sanatçı ve gruplar sahne alacak, semazen grupları gösterilerini sunacak, mehteran takımları gönüllere ulaşacak. Ben tüm Denizlili hemşerilerimi bu güzel anları yaşamaya davet ediyorum. Teravih namazlarından sonra başlayacak dini, kültürel ve sanat gecelerinin yapılacağı etkinliklere vatandaşlarımızın bundan önceki yılarda olduğu gibi büyük bir katılım göstereceğine inanıyorum” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr