Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Zolan, “Gençlerimiz İçin Tüm İmkanları Seferber Ediyoruz”

Zolan, “Gençlerimiz İçin Tüm İmkanları Seferber Ediyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Kulüp üyelerinin, yıl boyunca ürettikleri eserler Merzeci Un Fabrikası'nda sergilenmeye başladı. Sergi’nin açılışını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Hem tarihimize sahip çıkacağız hem de gençliğimizi birçok renkle, güzellikle donatacağız” dedi
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Kulüp üyelerinin, yıl boyunca ürettikleri eserler Merzeci Un Fabrikası'nda sergilenmeye başladı. Resim, Fotoğraf, Karikatür ve Hat Sanatı Kulübü üyelerinin ortaya çıkardığı eserlerin yer aldığı Bahar Sergisi’nin açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Genç Denizli Kulübü üyeleri katıldı.
Genç Denizli Kulüpleri Bahar Sergisi’nin Büyükşehir Belediyesi'nin en başarılı sosyal uygulamalarından biri olduğunu kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Genç Denizli projemizle Denizlimizde birçok güzel işlere imza attık. Genç Denizli içerisinde bulunan birçok kulüp gençlerimizin farklı alanlardaki yeteneklerini keşfetmesini sağladı. Genç Denizli bu anlamda bir fırsattır ve Genç Denizli'ye beklediğimizin üzerinde bir talep aldık. Bu talebi karşılamak için de gece gündüz çalışıyoruz. Merzeci Değirmeni'ni de bu imkanları sağlamak için uygun hale getirdik ve gençlerin hizmetine sunduk. Burası Gençlik Merkezi olsun istedik ve şu an iyi ki böyle bir karar vermişiz diyebiliyoruz. Gençlik Merkezi ile ilgili birçok projelerimiz var. Hem tarihimize sahip çıkacağız hem de gençliğimizi birçok renkle güzellikle donatacağız. Sizlere özgüven kazandırmak ayrıca diğer ülkelerdeki gençlere göre daha donanımlı olmanızı sağlamak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bizler gençlerimize çok güveniyoruz. Sizler bizlerden çok daha iyi olacaksınız. Geçmişten gelen değerlerimizi daha ileriye taşıyacaksınız. İnşallah ülkemiz ve milletiz sizlerle daha ileriye gidecek. Özgüvenli, milli ve manevi değerlerini bilen, sahip çıkan, sanat ve kültürle yakından ilgilenen, ilime teknolojiye ulaşan bir gençlik istiyoruz. O gençlik de sizlersiniz. Ben öncelikle size sunulan imkanı iyi bir şekilde değerlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Birbirinden değerli, güzel eserlerinizi birazdan göreceğiz. Çünkü o sizin eseriniz. Sizin emeğinizle göz nurunuzla hocalarınızın göstermiş olduğu yolda, ışıkta o eserleri ortaya koymak için gayret sarf ettiniz. Sizlerle birlikte ülkemizin Denizlimizin yarını çok daha güzel olsun. Biz gençlerimizin yanındayız ve bunun için bütün imkanlarımızı her zaman seferber edeceğiz. İnşallah bu güzellikler aratarak sürsün istiyoruz” dedi.

GEÇMİŞİMİZLE, KÖKLERİMİZLE GENÇLERİ BULUŞTURDUK
Genç Denizli Kulübü üyelerinin daha iyi şatlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Merzeci Un Değirmenini Gençlik merkezi haline getirdiklerini de ifade eden Başkan Zolan, “Tarihi Merzeci Un Değirmeni bizim değerimizdi. Atalarımızdan kalan bu değer sahipsiz ve yıkık bir durumdaydı. Bizler tarihimize sahip çıkarak bugünlere ve sizlere ulaştırdık. Geçmişimizle, köklerimizle siz gençleri buluşturduk. İstedik ki bu tarihi mekânlar atalarımızdan kalan bu değerler sizlerle yaşasın” açıklamalarında bulundu.

GENÇLERDEN BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere büyük destek verdiğini kaydeden Genç Denizli Kulübü üyeleri, Denizli’nin bu kapsamda Türkiye’ye örnek çalışmalar yaptığını, gençlere verilen desteğin başka hiçbir ilde bu şekilde olmadığını belirttiler.
Genç Denizli Kulübü ile kendilerini geliştirdiklerini ifade eden gençler, bu projenin diğer illerde de yapılması gerektiğinin altını çizerek Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ettiler.

Konuşmaların akabinde serginin açılışını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eserleri inceleyerek Genç Denizli Kulübü üyeleri ile sohbet etme imkanı buldu.
8 Haziran’a kadar gezilebilecek olan sergide toplam 100 eser ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr