Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Denizli Belediyesi'nden Dünya Çevre Günü Şenlikleri

Denizli Belediyesi'nden Dünya Çevre Günü Şenlikleri

Denizli’de Dünya Çevre Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Denizli Belediyesi Çevre Günü Şenliği düzenlendi.
    Denizli Belediyesi Dünya Çevre Günü etkinliklerinde gerçekleşen şenlik Bağbaşı Parkı’nda düzenlendi. Şenliklerde, Denizli Belediyesi personeliyle şehir merkezindeki ilk ve orta okullarda eğitim gören binlerce öğrenci katıldı. Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Grubu da etkinliğe katılanlara konser verdi. Etkinliklerde ayrıca Atık Parkuru yarışması yapıldı. Çuval içinde yürüme, ip çekme gibi birçok oyunla çocuklar doyasıya eğilendi. Daha sonra dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.
   Denizli Belediyesi, şenliklerin ikinci gününde ise ilk ve orta okullara yönelik Atıksu Artıma Tesisi, Katı Atık Bertaraf Tesisi, Çöplük Gazından Eletrik Üretimi Tesisi ve Laodikya Antik Kenti’ni içeren çevre gezisi düzenledi.
   Çevre Koruma Kontrol Müdürü Naciye Kapukıran, etkinliklerle çocuklara küçük yaşta çevre bilincinin verilmesinin hedeflendiğini kaydederek, ‘Dünya Çevre Günü programımız kapsamında çocuklarımıza birbirinden güzel eğlenceli yarışmalar düzenledik. Çocuklarımız yeşillikler içinde hem oynuyor hem de çevre hakkında bilgi sahibi oluyor. Buradaki her bir çocuğumuz gelecekte gönüllü çevreci olacak’ dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr