Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Başkentte Denizli Tanıtım Günleri

Başkentte Denizli Tanıtım Günleri

Başkent Ankara’da Denizli Tanıtım Günleri başladı. Denizli, 3 gün sürecek tanıtım günleri etkinliklerinde tekstilinden sanayisine, mermerinden kültürüne, tarihinden tarımına, müziğinden enerjisine kadar bütün yönleriyle tanıtılacak.

  Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonun açılışı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla yapıldı. Organizasyon açılışına ayrıca, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Denizli AK Parti Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mekhmet Yüksel, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve çok sayıda davetli katıldı.
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Denizli Belediyesi Pahoy Halk Dansları Grubu Denizli yöresi zeybek oyunu gösterisi yaptı.
   Törende konuşan Bakan Eroğlu, havanın soğuk olmasına rağmen sıcak insanların bir araya geldiğini belirtti. Denizlililerin çalışkan ve müteşebbis olduğunu ifade eden Eroğlu, kendisinin de Denizli'ye karşı ayrı bir gönül bağının bulunduğunu söyledi.
   Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'da esnaflık yapan merhum babasının iş yerine Denizli'den çarşaf, havlu gibi tekstil ürünlerini satmaya gelenlerin olduğuna değinerek, "Dolayısıyla ben de onlar sayesinde yetiştim. O bakımdan Denizli'ye karşı bir vefa borcum var" dedi. Eroğlu, "güzel insanlar diyarı" olarak nitelendirdiği Denizli'de yaşayanların üretkenliğine dikkati çekti.
Kentin tarım, sanayi, tekstil, kültür alanlarında öncü olduğunu ifade eden Eroğlu, Denizli'de şehircilik adına güzel örneklerin sergilendiğini ifade etti.
   Bakan Eroğlu, hükümet olarak Denizli'ye ne gerekiyorsa yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini dile getirerek, bölgenin bir evladı olarak kente büyük destek verdiğini söyledi. Birkaç yatırımcı bakanlığın kente son on yılda 5 milyar liralık yatırım yaptığını belirten Bakan Eroğlu, "39 gölet ve sulama tesisi müjdesini bugünün hatırası olarak Denizlilere veriyorum" diye konuştu.
Akparti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ise Denizli'nin sanayisi, tekstili, kültürü ve termaliyle tanındığını vurguladı.
   Kentin bütün güzelliklerinin gerek yurt gerek dünya genelinde bilindiğini ifade eden Akşit, bu başarının altında ekip çalışmasının yattığını kaydetti.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, ‘Sanayicisiyle, işadamıyla, esnafıyla, Ankara’ya çıkartma yaparak hem şehrimizi hem de şehrimizin ürünlerini tanıtmak istiyoruz. Kültürel zenginliklerimizi de burada sergiledik. Bu tanıtım gününün hem Denizli açısından hem de ülkemiz açısından büyük faydası olacaktır. Denizli’mizin tüm güzelliklerinin Ankara’dakilerce bilinmesini istiyoruz. Açılışa katılarak bizleri onurlandıran bakanımız başta olmak üzere, milletvekillerimize, herkese ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.
   AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, Denizli’nin özelliklerinin ve güzelliklerinin gerek ülke içinde gerekse ülke dışında tanıtımı noktasında ne gerekiyorsa yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini kaydederek, ‘Bugünde tek vücut olarak Ankara’da Denizli’mizin tanıtımı için bir aradayız. Ben organizasyona katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Denizli’miz çok daha iyi noktalara gelecek. Bu da tanıtımla gerçekleşecek’ dedi.
   Açılışta ayrıca Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Oymak da bir konuşma yaptı.
   Konuşmaların ardından kurdele keserek etkinliklerin açılışını yapan Eroğlu, Akşit ve beraberindekiler daha sonra stantları gezdi. 
  Denizli Belediyesi'nin standında, kendisini izleyen basın mensuplarına "horoz şekeri" dağıtan Eroğlu, başka bir stantta ise dokuma tezgahının başına geçti. Denizli’nin simgesi horozların yer aldığı standı ziyaret etti. Denizli horozlarının sergilendiği standa da ilgi gösteren Eroğlu, "İşte Denizli'nin meşhur horozları bunlar" dedi.
   Günün sonunda Türk Halk Müziği Sanatçısı Makbule Kaya bir konser verirdi. Programda Buldan dokumalarından yapılmış kıyafetlerin sergilendiği bir de defile yer aldı.

 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr