Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Çanakkale Şehitleri Bedirhan Gökçe İle Anıldı

Çanakkale Şehitleri Bedirhan Gökçe İle Anıldı

Denizli Belediyesi, Bedirhan Gökçe’nin de katıldığı Çanakkale Şehitleri’ni anma programı düzenledi. Programda gözyaşları sel olup aktı.
   Anma programı, EGS Kongre Ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Eşi Berrin Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Tugay Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Başkan Yardımcıları Nilgün Ök, Şamil Çınar, Mustafa Gökoğlan ile protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma programına ilgi fazla olunca salon kısa sürede doldu ve birçok kişi koridorlarda programı izledi.
   Belediyenin ücretsiz programına tüm vatandaşlar davet edildi. Denizli Belediyesi; Çatalçeşme Oda Tiyatrosunun, PAÜ yurtlarının ve Adliye Sarayının önünden otobüslerle ücretsiz ulaşım imkanı da sağladı.
   Sanatçı Bedirhan Gökçe, Çanakkale Şehitleri’ni anma programında yer alarak, kahramanlık şiirlerini okudu. Gökçe, özellikle Mehmet Akif Ersoy’un şiirleriyle salondakileri duygulandırdı. Sanatçı Gökçe’nin Çanakkale Savaşı sırasında yaşanmış ‘Kınalı Kuzular, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş’ gibi birçok Mehmetçiğin hikayelerini anlatırken ise duygu dolu anlar yaşandı. Sanaçı Gökçe ve salondakilerin gözyaşları, sel olup aktı. Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Savaşı adlı şiirini büyük bir coşkuyla okuyup herkesin tüylerini diken diken eden sanatçı Gökçe, 15 yaşında Sarıkaşmış’a giden Mehmetçikler için yazılmış ağıtı okurken de salondakileri o günlere götürdü.
Yaklaşık 3 saat süren programda, Çanakkale Savaşı’nı Ersoy’un ‘Şu Boğaz Harbi Nedir’ diyerek başladığı ve şiirinde anlattığı gibi sanatçı Gökçe de en güzel şekliyle salondakilere anlattı. Programla Çanakkale Şehitleri bir kez daha anıldı.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Demir ve Tugay Komutanı Hakbilen gecenin sonunda sanatçı Gökçe’ye çiçek ve plaket sundu.
   Başkan Zolan, bugün tarihi bilmek adına duygu yüklü ve anlamlı bir program gerçekleştiğini kaydederek, ‘Buradaki manzara çok muhteşem. Bugün burada ecdadımızın, atalarımızın ruhlarını şaad ettik. Bedirhan Bey bizim her davetimizi kabul etti. Bugün de duygu yüklü anlamlı ve gerçekten tarihimizi bilmek adına çok derin bilgiler aktardı. Onlar analarını babalarını eşlerini çocuklarını tüm sevdiklerini bırakıp Çanakkale’ye gittiler. Onlar vatanını bayrağını inançlarını o bıraktıklarından daha çok sevdiler ve asla dönmeyi düşünmediler. Bu toprakların ne kadar değerli olduğunu ve ne bedeller ödendiğini hepimiz bilelim ki birlik ve beraberliğimizi hiç bozmayalım. Birlikte, dünyada söz söylendiği zaman hükmeden her alanda bir numara olan ülke için gece gündüz çalışalım’ dedi.
   Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakbilen de, Türk Bayrağı’nın hiçbir millete nasip olmayacak özelliği bulunduğunu ifade ederek, ‘Türk Bayrağımız, rengini şehit kanından almış, şehit kanı üzerine ay ışığını yansıtmış yüce bir bayraktır. Bütün cihan gelse hiçbir zaman o bayrağı yere indiremez’ dedi.
   Denizli Valisi Abdülkadir Demir ise ‘Bedirhan Gökçe Bey çağımızda ülkemiz için önemli bir  değerdir. Belediyemiz hep böyle güzelliklere imza atıyor. Yol, park yapmak gibi projelerinin yanında böyle çok güzel herkesin katılımı olan programlara da imza atıyor. Bu güzellikten dolayı Denizli Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr