Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler İncilipınar ve Adalet Parkı'nda Gürpınar Rüzgarı Esti

İncilipınar ve Adalet Parkı'nda Gürpınar Rüzgarı Esti

Denizli Belediyesi, Ramazan ayı şenlikleri kapsamında şiirleri ve söyleşileriyle milyonlarca insanın gönlünde taht kuran İkbal Gürpınar’ı sevenleriyle buluşturdu.
   Belediye, ücretsiz Ramazan Şenlikleri kapsamında birbirinden güzel konser, söyleşiler, şiir dinletileri ve etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İncilipınar Parkı ve Adalet Parkı’ndaki etkinlikler, binlerce kişinin katılımıyla tüm hızıyla devam ediyor.
   İkbal Gürpınar, İncilipınar ve Adalet Parkı’ndaki programda sahne aldı. Ramazan şenliklerinde her iki parkta da İkbal rüzgarı esti. Geceye damgasını vuran Gürpınar’ı dinlemeye gelenler arasında Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ile AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci ve Nurcan Dalbudak da yer aldı. Binlerce kişi İkbal Gürpınar’ı dinleyebilmek için İncilipınar’a akın etti. Gürpınar, söyleşileriyle, başından geçen hayat hikayelerini izleyenlerle paylaştı. Başarıya ulaşmanın yollarını, zorluklar karşısında nasıl mücadele edilmesi gerektiğini ve kendi hayatına dair yaşadığı ne varsa sevenlerine aktaran Gürpınar, büyük beğeni aldı. Gürpınar, otobüs bileti alacak parası olmadığı, parasızlık nedeniyle çocukların eğitimi için piyanosunu satmak zorunda kaldığı o zor günlerinden bugünlere nasıl gediğini ise boğazı düğümlenerek anlattı. Birbirinden güzel şiirler de okuyan İkbal Gürpınar, sevenlerine unutulmaz bir Ramazan şenliği yaşattı.
   Yaklaşık 2 sat süren söyleşi ve şiir dinletisi, izleyenlerden büyük beğeni aldı. Denizli Belediye   Başkanı Osman Zolan ve AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak gecenin sonunda İkbal Gürpınar’a çiçek sundu.
   Başkan Zolan, Gürpiınar’ı ağırlamaktan duyduğu memnuiyeti dile getirerek, ‘İyi ki bizleri kırmayıp Denizli’mize geldiniz. Ramazan etkinliğimizde yer alıp ruhumuzun gönlümüzün pasını sildiniz. Şiirleriniz ve söyleşileriniz bizleri alıp başka bir boyuta götürdü. Ben size sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum’ dedi.
   Ramazan şenliklerinin diğer bölümünde ise İkbal Gürpınar Adalet Parkı’na sevenleriyle buluştu. Gürpınar, İncilipınar’daki gibi burada da yoğun ilgiyle karşılandı. AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, gecenin sonunda vatandaşlara hitap etti. Başkan Zeybekci, bu kadar güzel Ramazan ayı şenliklerini hazırlayan Başkan Osman Zolan’a ve herkesin ruhuna hitap eden İkbal Gürpınar’a teşekkür etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr