Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler 11 Ayın Sultanı Ramazan Geldi

11 Ayın Sultanı Ramazan Geldi

Denizli Belediyesi, Ramazan ayında Denizli’de olmayanları kıskandıracak güzellikte, ‘Nerede o bizim zamanımızdaki Ramazan ayları’ diyenler için hazırladığı ve 1 ay sürecek Ramazan Ayı Şenlikleri başladı.
   Belediye her yıl düzenlediği Ramazan Ayı Şenlikleri’ne, bu yıl farklı etkinlikler düzenleyerek nostalji özlemini çeken ve o eski dönemlerde kalan unutulmaya yüz tutmuş Ramazan Ayı eğlencesini yeniden yaşatıyor. 
  Binlerce kişi, Ramazan Ayı’nın ilk günü Denizli Belediyesi’nin kurduğu iftar çadırlarında, ezan sesinin duyulmasının ardından dualar ederek oruçlarını açtı. Her gün yaklaşık 5000 kişi orucunu bu çadırda açmaya devam edecek. İftarın ilk günü, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekili Bilal Uçar ve Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer de iftarı çadırda yaptı. Belediye ayrıca, yolda, durakta evine gitmek için bekleyen, araçlarla seyahat halinde olan vatandaşları da unutmadı. Her gün 2500 kişiye iftar paketleri hazırlanarak kentin dört bir tarafında dağıtılıyor.
   Denizli Belediyesi hergün aynı anda 8 farklı camide şerbet dağıtımı yapıyor. Camiler ise ışıl ışıl aydınlatılarak 11 ayın Sultanı Ramazan Ayı’nı geldiği fark ettirildi.
   -BAŞKAN ZOLAN ŞENLİKLERDE-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, düzenlenen programlara katılarak vatandaşların Ramazan ayı sevinçlerini paylaşıyor. İftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açan Başkan Zolan, ardından camide teravih namazı kılıp çıkışta vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Zolan, dostluk kokan Ramazan sohbetleri sonrasında ise İncilipınar Parkı’na gelerek şenliğe katılanlarla buluştu. Başkan Zolan, ilk günkü programlara katılamayanların da TV ekranlarından canlı yayın aracılığıyla Ramazan aylarını tebrik etti.
   -DENİZLİ’DE OLMAK VARDI-
   Denizli Belediyesi her yıl düzenlediği Ramazan etkinliklerinin bu yılki mekanı İncilipınar Parkı ve Adalet Parkı oldu.
   Şenlikler ise birbirinden güzel etkinliklerle Denizli’de olmayanları kıskandıracak güzellikte başladı. Her 2 parkın muhteşem ortamında gerçekleştirilen ilk günkü etkinlikler, büyük beğeni topladı. İncilipınar Parkı’na gelenler Ramazan Ayı’na, yakışır bir gece geçirdi. Özellikle çocuklar hazırlanan birbirinden farklı aktivitelere katılarak doyasıya eğlendi. Ramazan ayının ilk günkü programında Oğuzhan Mehteran ve Semazen Ekibi, gösteri sundu. Birbirinden güzel marşların söylendiği gecede, herkes mehteranı alkışlanarak tam not verdiğini gösterdi. Semazen ekibi ise gösterileriyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Yaklaşık 2 saat süren program Ramazan ayında Denizli’de olmayanları kıskandıracak güzellikte geçti. Binlerce kişi etkinliğe yoğun ilgi gösterince oturacak yer bulamayanlar, parkın her tarafında çimleri doldurarak programı seyretti.
   -ADALET PARKI-
   Adalet Parkı’ndaki bir diğer Ramazan ayı etkinliği ise izleyenleri büyüledi. Denizli Belediyesi Destan ve Gülistan Ekibi, birbirinden güzel kahramanlık türküleri ve marşlarla geceye ayrı bir renk kattı. Etkinliklerde çocuklar için de çeşitli yarışmalar düzenlenerek gönüllerince eğlendi. Gecenin finalinde ise Denizli Belediyesi Konservatuvarı sanatçıları Hakan Eyiden ve Yeşim Dağlı sahne aldı. Sanatçılar, Eyiden ve Dağlı düetleriyle izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.
İncilipınar ve Adalet Parkı’ndaki şenlikler, Ramazan ayı süresince devam edecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr