Eğlence ve coşku bir arada

Türkiye’nin en geniş katılımlı çocuk şenliğini organize eden Denizli Belediyesi, her gün 3 bin ilköğretim çağındaki çocuğa inanılmaz bir gün yaşatıyor. 1. Çocuk Şenliği adı altında yapılan organizasyon kapsamında yaklaşık 50 bin çocuk Denizli’nin farklı bölgelerinde oluşturulan şenlik alanlarında animatörler eşliğinde doyasıya eğleniyor.
Denizli Belediyesi, Türkiye’nin en geniş katılımlı çocuk şenliğini gerçekleştiriyor. 1. Çocuk Şenliği adı altında gerçekleştirilen organizasyon kapsamında her gün 3 bin ilköğretim çağındaki çocuk inanılmaz bir gün yaşıyor. Bir süredir devam eden ve yaklaşık 50 bin çocuğun katılımının sağlanacağı şenlik kapsamında çocuklar için Denizli’nin farklı bölgelerinde özel oyun ve eğlence alanları hazırlandı. Okullarından alınıp şenlik alanlarına getirilen öğrenciler kendileri için hazırlanan ve üzerinde ‘ Mutluyum Denizli’de Yaşıyorum’ yazılı tişörtleri giyerek animatörler eşliğinde eğlencenin tadını çıkarıyor.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da her gün katıldığı, zaman zaman öğrencilerin oyunlarına eşlik ettiği ve hatıra fotoğrafı çektirdiği şenliklerin geçtiğimiz günlerde sürpriz konuğu ise Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci idi. Başkan Zolan ve Milletvekili Zeybekci’yi karşılarında bulan çocukların coşkusu görülmeye değerdi. Çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan ve hatıra fotoğrafı çektiren Zeybekci ve Zolan çocuklar ile bir süre sohbet etti ve ailelerine selamlarını iletmelerini söyledi.

1.Çocuk Şenliği’ne ilişkin bilgi veren Başkan Zolan, bu güne kadar toplumun farklı kesimlerinin katılım gösterdiği birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini bu kez sadece çocukların yer alacağı bir organizasyona imza attıklarını söyledi. Çocuklar ile vakit geçirmekten büyük keyif aldığını dile getiren Başkan Zolan, “ Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Denizli’nin farklı bölgelerinde şenlik alanları oluşturuyoruz. Bir süredir devam eden şenliğimizde her gün 3 bin öğrenciyi okullarından alıyoruz ve özel oyun ve eğlence alanları bulunan bu mekanlarda misafir ediyoruz. Burada yine özel olarak hazırlanan tişörtler hediye ediyor, çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Animatörler eşliğinde çeşitli aktiviteler gerçekleştiren çocuklarımızın farklı bir gün geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Hatıra fotoğrafı çektirdiğimiz bu şenliğimiz aynı zamanda bizimde yoğun iş temposundan uzaklaşmamıza vesile oluyor. Çocuklar ile vakit geçirmek yorgunluğumu alıyor. Burada onlar sayesinde enerji depoluyoruz. Yaklaşık 50 bin öğrenci ile bu buluşmaları gerçekleştireceğiz. Bu benim için büyük bir keyif” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr