Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Denizli Belediyesi'nden Dünya Çevre Günü Şenlikleri

Denizli Belediyesi'nden Dünya Çevre Günü Şenlikleri

Denizli’de Dünya Çevre Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Denizli Belediyesi Çevre Günü Şenliği düzenlendi.

Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nün Dünya Çevre Günü etkinliklerinde gerçekleşen şenlik Bağbaşı Parkı’nda düzenlendi. Şenliklerde, Denizli Belediyesi personeli, DTO Ahi Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri ve mahalle sakinleriyle çevre temizliği yapıldı. Atatürk İlköğretim Okulu Müzik Grubu da etkinliğe katılanlara konser verdi. Etkinliklerde ayrıca Atık Parkuru yarışması yapıldı. Daha sonra dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.
Müdürlük, şenliklerin ikinci günün de ise Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi’nin tanıtımı için gezi düzenledi. Geziye Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Başkan Zolan, tesislerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Burada, tıbbi atıkların doğaya zarar vermeyecek şekle getirilmesi için gerekli işlemler davetlilere anlatılarak yerinde görüldü.
Dünya Çevre Günü etkinliklerinin son günüde ise Atıksu Artıma Tesisi, Katı Atık Bertaraf Tesisi, Çöplük Gazından Eletrik Üretimi Tesisi ve Laodikya Antik Kenti’ne gezi düzenlendi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr