Hz. Mevlana'yı Anma Gecesi

Denizli Belediyesi’nin Düzenlediği Anma Gecesinde, Konya Mevlana Sema Gösterisi Nefesleri Kesti

Denizli Belediyesi, Hz. Mevlana’nın 737. Vuslat Yıldönümü Anma Gecesi düzenledi. Konya Mevlana Sema Grubu’nun hazırladığı Türk Tasavvuf Musikisi Konseri ve Sema Gösterisi ilgiyle izlendi.
EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Hz. Mevlana’yı Anma Gecesi’ne, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Gecenin ilk bölümünde Hz. Mevlana’nın hayatını konu alan sinevizyon gösterisi yer aldı. Ardından Konya Mevlana Sema Grubu’nun hazırladığı Türk Tasavvuf Musikisi solo konseri yer aldı. Tasavvuf musikisinin en güzel örneklerinin sergilendiği konser, dinleyicileri büyüledi.
Anma gecesinin son bölümünde ise sema gösterisi vardı. Gösteri öncesi, semazen olabilmek için neler yapılması gerektiği örneklerle anlatıldı. Gösteri ise büyük bir ilgiyle izlendi. Yaklaşık 2 saat süren anma gecesi, geceye katılanlardan yoğun ilgi gördü.
Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, gösteri sonrası Konya Mevlana Sema Grubu Başkanı Kadir Özçakıl’a çiçek sundu.   
 Konya Mevlana Sema Grubu, Birleşmiş Milletler Heyeti’ne, Fransa Türk Yılı etkinliklerinde, Altın Portakal’ın açılışında olmak üzere son 1 yılda Türkiye’de 46 şehirde, dünya genelinde ise 12 ülkede program sundu.

 
 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr