Ana Sayfa Kültür & Sanat Gösteri ve Etkinlikler Denizli Belediye Konservatuarı, Çocuk Korosuna Öğrenci Alımı İçin Sınav Yapacak.

Denizli Belediye Konservatuarı, Çocuk Korosuna Öğrenci Alımı İçin Sınav Yapacak.

Denizli Belediye Konservatuarı Çocuk Korosuna özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak. Ön kayıt için 9-13 Yaşındaki öğrenciler 29 Kasım- 13 Aralık tarihleri arasında Denizli Belediyesi Konservatuarına başvuru yapabilecekler.
Müziğe yetenekli tüm çocukları koraya kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren Denizli Belediyesi Konservatuar şefi Erol Çiftçi, Müziğin çocuklara çok şey kazandırdığını söyledi. Müzikle uğraşan çocukların okuldaki başarılarının artığına dikkat çeken Çiftçi, “ Müzikle uğraşmak çocukların okuldaki başarısını artırırken öz güven de veriyor. İçine kapanık çocuklar bu çalışmalar sayesinde sosyalleşiyor. Her çocuğun müzikle uğraşması lazım. En iyi sanatçıların ve yüreklerinde sanat sevgisi taşıyanların yetişmesinde çocuk koroları önemli yer tutar’’dedi. Bizim halen mevcut devam eden bir çocuk koromuz var. Bu koromuzu desteklemek amacıyla daha geniş yeni bir kampanya başlattık 29 Kasım-13 Aralık tarihlerinde müracaatları alacağız.Kalıcı ve köklü bir çocuk korosu kurmak istiyoruz. Bu açıdan tüm okullarımıza tüm öğretmenlerimize duyuruda bulunmak istiyoruz. Konservatuar bünyemizde çalışmak istiyorsanız ideal bir ortamda çalışmak istiyorsanız çocuklarınızı bize emanet edebilirsiniz.9-13 yaş arası tüm çocuklarımızı konservatuarımıza bekliyoruz. dedi

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr