Güneş Doğu’dan Doğar

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Polis Evi’nde “Güneş Doğu’dan Doğar” adlı kültür sanat programı gerçekleştirildi. Program çerçevesinde Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi geride kalan bir yılda gerçekleştirilen çalışmaları hazırlanan bir sunumla anlatıldı.
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin her yıl gerçekleştirdiği yılsonu yemeği sanatsal bir aktiviteye dönüştü. Polis Evi’nde gerçekleştirilen “Güneş Doğu’dan Doğar” adlı programda ney ve şiir dinletisinin yanı sıra sergilenen defile büyük beğeni topladı. Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin geride bıraktığı bir yılda gerçekleştirdiği çalışmaların anlatıldığı sunumla başlayan geceye Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Kadın Meclisi üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Kadın Meclisi’nin bir yıla sığdırdığı çalışmaların anlatıldığı sunum sonrasında salonu dolduranlar gerçekleşen projeleri alkışlarıyla taktir ederken Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Gökşin, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.
Birlik beraberlik içinde çalışarak bir yılı geride bıraktıklarını dile getiren Gökşin, “ Yapılan hizmetlerin başarıya ulaşmasında yürütme kurulunun bundan önceki kadın meclisi başkanlarının grup sözcülerinin ve tüm kadın meclisi üyelerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarının büyük katkısı var. Bize çalışmalarımızda destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar ise Kadın Meclisi’nin yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı hep gururlandıklarını, gönüllülük esasına dayanan bu işler için zaman ayıran herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Ayşen Zeybekci ise Kadın Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve üzerine düşen her türlü desteği de vermeye çalıştığını belirti. Sosyal hayat içinde kadınların daha aktif olması gerektiğini dile getiren Ayşen Zeybekci, “ Bu oluşun içinde yer alan herkesi kutluyorum. Tolumsal yaşantı içinde bende varım demek isteyen herkesi de kadın Kadın Meclisi’nin çalışmalarına davet ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından ise Kadın Meclisi’nin çalışmalarında katkı koyanlara plaketleri verildi. Gece daha sonra Fatih Güçel tarafından gerçekleştirilen ney dinletisi, Şerif Kutludağ, Celal Eyinç ve Meliha Gökşin tarafından okunan şiirler ile devam etti. Program ise Buldan Ali Tuna Boylu Lisesi’nin büyük alkış alan ve beğeni toplayan defilesi ile son buldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr