Çocuklardan muhteşem gece

Denizli Belediyesi Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğrencileri yılsonu etkinliğinde sergiledikleri performansla izleyenleri büyüledi. Bu yıl 4. kez gerçekleşen etkinlikler büyük ilgi gördü. Renkli gösterilere imza atan öğrenciler izleyenlerden büyük alkış aldı.
Denizli Belediyesi Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğrencilerinin gerçekleştirdiği yılsonu etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler sergiledikleri gösteriler ile izleyenleri büyüledi. Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen gecede Sevindik, Fatih, Karaman, Yenişehir ve Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğrencileri hazırladıkları gösterilerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Geceye Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Başkan Yardımcıları Şamil Çınar, Nilgün Ök, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Halk Eğitim Müdürü Yılmaz Gürses bilgi evleri ve kurs merkezi öğretmenleri, öğrencileri ve çok sayıda veli katıldı.

Bütün bir yılın yorgunluğunu hazırladıkları birbirinden güzel gösteriler ile üzerlerinden atan öğrenciler izleyenlerin de büyük beğenisini aldı. Öğrenciler sergiledikleri skeçler, danslar, halk oyunları gösterileri, okudukları şiirler, söyledikleri şarkılar ve türkülerle ne kadar yetenekli olduklarını göstererek, izleyenlerden tam not aldı.

Gecede konuşan Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, bu etkinlikte yer almaktan son derece mutluluk duyduğunu dile getirdi. Bilgi evleri ve kurs merkezlerini hayata geçirirken çocukların var olan yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Başkan Zeybekci, “ Görüyorum ki bu hedefe biz ulaşmışız. İmkanı olan çocuklar kadar bizim çocuklarımızın da başarılı olacağını biliyoruz. Yeter ki onlara o imkanları yaratın. İşte hep birlikte bu gece bunu gördük. 5 mahallede hizmet yürüten bilgi evleri ve kurs merkezine devam eden çocuklarımızın bu gece bizlere sergiledikleri gösteriler ailelerini mutlu ettiği gibi bizi de gururlandırdı. Bu eğitim kurumunun sayısını artıracağız. Diğer mahallelerde bulunan çocuklarımızın da bu imkanlardan yararlanmasını istiyoruz. Bizim bu uygulamamıza katkı koyan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, çocuklarımıza sahip çıkan, bilgileri ile donanımlarını sağlayan öğretmenlerimize minnettarız. Bu geceyi hazırlayan emeği geçen herkese teşekkür ediyor çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarı diliyorum” dedi.

Başkan Zeybekci, daha sonra bilgi evleri ve kurs merkezine devam eden ve il genelinde başarı gösteren öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr