Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon finali bu akşam PAÜ’de olacak

Türkçevizyon finali bu akşam PAÜ’de olacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon’un ertelenen gala gecesi, bu akşam (14 Eylül Pazar) Saat 20.00'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yeni spor salonunda yapılacak. PAÜ Spor Salonu’na saat 18.00’den itibaren kentin 5 ayrı noktasından ücretsiz otobüsler kalkacak. Gecede, 22 ülkeden 22 sanatçı ile Rafet El Roman ve Ezo sahne alacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon’un dün akşam yaşanan olumsuzluklar nedeniyle ertelenen finali bugün (14 Eylül Pazar) Saat 20.00’de Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) yeni spor salonunda yapılacak. TRT HD, TRT Avaz ve TRT Müzik’ten canlı yayınlanacak Türkçevziyon’un finaline vatandaşların daha kolay ulaşımı için kentin 5 ayrı noktasından ücretsiz otobüsler kaldırılacak. Bu kapsamda saat 18.00’den itibaren Çatalçeşme Oda Tiyatrosu, eski öğretmenevi karşısı, Demokrasi Meydanı, Albayrak Meydanı ve Yenişehir Mahallesi muhtarlık önünden kalkacak ücretsiz otobüsler Türkçevizyon coşkusu yaşamak isteyen Denizlilileri PAÜ yeni spor salonuna götürecek.

Finalde Rafet El Roman ve Ezo sahne alacak

Rafet El Roman ile Ezo'nun da sahne alacağı Türkçevizyon 2014'ün gala gecesinde, 22 ülkeden 22 sanatçı Türkçe şarkılarla geceye renk katacak. Dilimiz Türkçeyi tanıtmak ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe konuşulan ülkelerle dostluk ve dayanışmanın güçlenmesine katkıda bulunmak için düzenlenen festival programına bu yıl, Azerbaycan, Avusturya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Irak-Kerkük, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi, Özbekistan, Romanya, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti, Türkmenistan, Sincan Uygur Özerk Bölgesi, Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Yunanistan katılıyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr