Galaya davetlisiniz

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 14.sünü düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası, 26 Haziran Perşembe akşamı saat: 21.00'de Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.

Grupların birbirinden güzel gösterileriyle nefesleri keseceği galaya tüm Denizlileri davet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " Farklı kültürlerin birbirlerini tanımaları için güzel bir fırsat yaratıyoruz. Keyifli bir akşam geçirmek isteyen herkesi açık hava tiyatrosuna bekliyorum" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali devam ediyor. Bu yıl 14.sü gerçekleştirilecek festivale 11 ülkeden 350 dansçı katılıyor. Dünyanın farklı kıtalarından kültürlerin Denizli’de buluştuğunu dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm Denizlileri 26 Haziran Perşembe günü saat 21.00'de Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek galaya davet etti.
23 Haziran'da başlayan ve 28 Haziran'a kadar devam edecek olan festivale katılan tüm grupların açık hava tiyatrosunda yapılacak galada inanılmaz bir gösteri sunacağını dile getiren Başkan Zolan, " Bu nefesleri kesecek geceye herkesi davet ediyorum. Festivalimize katılan tüm gruplar o gece kendi kültürlerini bize danslarıyla anlatacak. Bu festivali çok önemsiyorum. Çünkü farklı coğrafyalardan gelen insanların buluşma noktası Denizli, kullandıkları dil dans olacak. Barışa katkıyı Denizli'den danslarıyla yapacaklar. Bu yıl Bulgaristan, Endonezya, Gürcistan, KKTC, Kore, Kosova, Macaristan, Makedonya, Polonya, Sırbistan ve ev sahibi Denizli Büyükşehir Belediyesi PAHOY Halk Dansları Topluluğu olmak üzere toplamda 11 ülkeden 350 dansçı bizim için sahnede olacaklar. Denizli insanının misafirperverliğini göstermemiz gerek. Herkesi Dünyanın farklı kıtalarından gelen renkleri izlemeye ve bu güzel geceye ortak olmaya davet ediyorum" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr