Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Denizli Festivale Doyuyor

Denizli Festivale Doyuyor

Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 13. Kez düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu, tüm hızıyla devam ediyor. Dansçıların farklı yerlerdeki gösterileriyle vatandaşlar festivale doyuyor.
   Kortej yürüyüşüyle başlayan festival, 4 gündür şehirde renkli görüntülere sahne oluyor. Festivalde, Özbekistan, Kosta Rika, Endonezya, Ürdün, Hindistan, Moldova, Acaristan, Romanya, Sırbistan, KKTC, Slovakya, Tayland, Tunus, Ukrayna ve ev sahibi Denizli Belediyesi PAHOY Halk Dansları ekibi kentin farklı yerlerinde gösterilerini sunmaya devam ediyor.
   Festival coşkusu Çınar Meydanı ve İncilipınar Parkı'nda devam etti. Bu arada, Buldan, Honaz, Tavas, Çivril ve Acıpayam'da da festival şenlikleri büyük beğeni topluyor. Gruplar, her gün Çınar Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa oyunlarını sergiliyor.
   İncilipınar’da düzenlenen etkinlikte parka gelen vatandaşlar, festivali doyasıya izledi. İncilipınar'daki gösterilerde ilk olarak Sırbistan, Ukrayna, Hindistan ve Kıbrıs ekipleri sahne alıp danslarını sergiledi. Ekipler, kendi ülkelerine ait kıyafetleri ve danslarıyla vatandaşları kendilerine hayran bıraktı. Farklı ülkelerin kültürlerine ait halk oyunlarının bir araya getirildiği ve Denizli'deki sanatseverlerin beğenisine sunulan festival, gerek merkez ve gerekse bazı ilçelerde bugünkü gösterilerle tamamlanıyor.
   Festivalin son gününde ise gala programı yer alıyor. 29 Haziran 2013/Cumartesi günü saat 21:00'da başlayacak gala programı, Tıkıroğlu Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr