Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Festival Coşkusu Devam Ediyor

Festival Coşkusu Devam Ediyor

Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 13. kez düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin coşkusu, tüm hızıyla devam ediyor. Dansçıların farklı yerlerdeki gösterileri, büyük beğeni topluyor.
Kortej yürüyüşüyle başlayan festival, renkli görüntülere sahne oluyor. Festivalde; Özbekistan, Kosta Rika, Endonezya, Ürdün, Hindistan, Azerbaycan, Moldova, Acaristan, Romanya, Sırbistan, KKTC, Slovakya, Tayland, Tunus, Ukrayna ve ev sahibi Denizli Belediyesi PAHOY Halk Dansları ekibi kentin farklı yerlerinde gösterilerini sunmaya devam ediyor.
Festival coşkusu Çınar Meydanı ve İncilipınar Parkı'nda devam etti. Bu arada, Honaz'daki festival şenlikleri de görülmeye değerdi. Gruplar, her gün Çınar Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa oyunlarını sergiliyor. İncilipınar’da düzenlenen etkinlikte de parka gelen vatandaşlar, festivali doyasıya izliyor. İncilipınar'daki gösterilerde ilk olarak Ukrayna ekibi sahne alıp danslarını sergiledi. Ardından diğer ekipler de kendi ülkelerine ait kıyafetleri ve danslarıyla vatandaşları kendilerine hayran bıraktı. Farklı ülkelerin kültürlerine ait halk oyunlarının bir araya getirildiği ve Denizli halkının beğenisine sunulan festival, Adalet Parkı, Çivril, Tavas, Buldan, Çınar ve İncilipınar'da yapılan gösterilerle sürüyor.
Festivalin son gününde ise gala programı yapılacak. 29 Haziran 2013/Cumartesi günü saat 21:00'da başlayacak gala programı, Tıkıroğlu Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr