Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği Babadağ’da

Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği Babadağ’da

Denizli Belediyesi tarafından kent merkezinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği olma özelliği taşıyan etkinlik bu kez Babadağlı çocukları sevindirdi. Babadağ’da kurulan şenlik alanında çocuklar inanılmaz bir gün yaşadı.
Denizli Belediyesi Babadağlı çocuklara inanılmaz bir gün yaşattı. Bir süredir Denizli merkezde devam eden ve Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği unvanına sahip organizasyonu Babadağ’a taşıyan Denizli Belediyesi Babadağlı çocuklara farklı ve eğlenceli bir gün yaşattı. Babadağ’da özel olarak hazırlanan oyun ve eğlence alanına gelen çocukların sevinci görülmeye değerdi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel de şenlik alanına gelerek çocukların eğlencesine ortak oldu.

Denizli Belediyesi’nin bir süredir Denizli merkezde devam ettirdiği ve Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği unvanına sahip organizasyonu Babadağ’a taşıdıklarını dile getiren Başkan Zolan, “Denizli’de bugüne kadar toplumun farklı kesimlerinin katılım gösterdiği birçok etkinlik gerçekleştirdik. İki yıldır ise sadece çocukların yer aldığı bu büyük organizasyona imza atıyoruz. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizi geleneksel hale getirerek çocuklarımıza yıllar sonra hatırlayacakları bir gün yaşatmak istiyoruz. Bir süredir Denizli’de devam eden şenliğimizde her gün 3 bin öğrenciyi okullarından alıyor, özel oyun ve eğlence alanları bulunan bu mekanda misafir ediyoruz. Yine özel olarak hazırlanan tişörtler hediye ediyor, çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Animatörler eşliğinde çeşitli aktiviteler gerçekleştiren çocuklarımızın farklı bir gün geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim genel anlayışımız şu Denizli’de ne varsa ilçelerimizde de o olmalı. Bu sebeple Çocuk Şenliğimizi Babadağ’da da gerçekleştirmek istedik. Burada ki çocuklarımızda farklı bir gün geçirsinler istedik. İyi ki burada da bu şenliği gerçekleştirmişiz. Çocukların yüzlerindeki gülümseme her şeye değer” dedi.

Başkan Zolan ve Milletvekili Yüksel şenlik alanında bulunan çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr