Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği Devam Ediyor

Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği Devam Ediyor

Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocukların mutluluğu görülmeye değer.
   Organizasyon kapsamında her gün ilköğretim çağındaki 3 bin çocuğa eğlenceli anlar yaşatan Denizli Belediyesi, Denizlili çocukların şenliklerden faydalanmasını sağlıyor. Akkonak Samim Gök Sentetik Çim Sahası'nda hazırlanan özel oyun ve eğlence alanlarında gönüllerince eğlenen çocuklar unutulmaz bir gün yaşıyor.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da şenliklere katılarak çocukların eğlencesini paylaşıyor. Başkan Zolan, çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak sevinçlerine ortak olurken Başkan Zolan, şenliklerin 2 yıldır düzenlendiğini ve çocuklara yönelik Türkiye’deki en büyük organizasyona imza attıklarını belirtti.
   Başkan Zolan, "Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için çok önemli. Bu şehir bu ülke onlar sayesinde çok daha iyi konuma gelecek. Çocuklarımızın ve gençlerimizin özgüven edinmeleri için bizler farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çocuk Şenliği de bu organizasyonlardan biri. Çocuklarımızın sosyal yönlerinin gelişmesi ve paylaşım sağlaması için gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmek düşüncesindeyiz. Bu şenlige katılan çocuklarımız yıllar sonra bu günü hatırlasınlar istiyoruz. Bir süredir devam eden şenliğimizde her gün 3 bin öğrenciyi okullarından alıyor, özel oyun ve eğlence alanları bulunan bu mekanda misafir ediyoruz. Burada yine özel olarak hazırlanan tişörtler hediye ediyor, çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Animatörler eşliğinde çeşitli aktiviteler gerçekleştiren çocuklarımızın farklı bir gün geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklar ile vakit geçirmek yorgunluğumuzu alıyor. Burada onlar sayesinde enerji depoluyoruz. Bu buluşmalar benim için de büyük bir keyif" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr