Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Beyaz Cennete Güç Gösterisi

Beyaz Cennete Güç Gösterisi

Denizli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali kapsamında Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Pamukkale, dünyanın en güçlü adamlarının 10 tonluk TIR’ı çekme gösterisine ev sahipliği yaptı.
Denizli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali çeşitli gösteriler ile devam ederken, bugün Pamukkale’de Strogman gösterileri yapıldı. Pamukkale Kocaçukur’da düzenlenen etkinlikte 10 ülkeden 10 sporcu, bellerine bağladıkları halatla 10 ton ağırlığındaki TIR’ı çekti. Gösteride, rakip sporcular zaman zaman birbirlerine destek oldu. Sporcular 10 ton ağırlığındaki TIR’ı 20 metreye yakın çekerken, izleyenlerden de alkış aldı.
Gösteriyi izlemek için Pamukkale’ye gelen Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, sporcularla birlikte travertenler önünde hatıra fotoğrafı çektirip onlara başarılar diledi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, sporun barış getirmesini temenni ettiklerini söyledi. Herkesin birbirinin kültürüne saygı göstermesi gerektiğini belirten Zolan, şöyle konuştu: “Herkes birbirinin gelenek, görenek ve sporlarını yaşatmalı. Diğer medeniyetler de onların yaşamasına müsaade etmeli. Dünyamızda barış ve güzellik o zaman sağlanır. Eğer dünyadaki barışa bir nebze katkımız olacaksa biz kendimizi bahtiyar sayarız.”
Denizli Valisi Abdülkadir Demir de, dünya barışına katkı sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı çalışmalar çerçevesinde Denizli’de medeniyetler ittifakının gelişmesi için önemli bir organizasyona imza atıldığını belirterek, “Tüm dünyadaki sporlar bu organizasyonda sergileniyor. Bugün de burada bunun bir denemesi yapılıyor. Bu denemeyi Denizli’nin en önemli değerlerinden biri olan Pamukkale travertenlerinin önünde gerçekleştirdik. Pamukkale’siz Denizli olmaz, Denizli Pamukkale’siz düşünülemez. Dolayısıyla bu güzelliğe, barışa ve medeniyetler ittifakına Pamukkale’nin tanıklık etmesi düşüncesiyle burayı seçtik” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr