Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Festivalde Görülmemiş Gösteri Cuma Günü

Festivalde Görülmemiş Gösteri Cuma Günü

Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nde daha önce görülmemiş güzellikte görsel şov sunulacak. 12 Ekim 2012/Cuma günkü program, belki de bir ilkin yaşanmasına sahne olacak. Saat 17:00’da Denizli Belediyesi önünde başlayıp Denizli Valiliği’ne kadar sürecek yürüyüşle, strongman gösterileri yapılacak.
  Festivale katılan strongmenler, koca bir tırı Denizli Belediyesi önünden Denizli Valiliği’ne kadar insan gücüyle çekecek. Kortej eşliğindeki yürüyüşte ayrıca, 50 atlı süvari, okçular da yer alacak. Atlı süvariler ve okçular da, strongmenler kendi gücüyle koca tırı çekerken atlarıyla görsel şölene eşlik edecek.
   Festivelde daha önce görülmemiş güzellikteki şovları izlemek isteyenlerin 12 Ekim Cuma günü saat 17:00’dan itibaren Denizli Belediyesi önünde bulunmaları gerekiyor.
   Denizli Belediyesi’nin festival programındaki şovlar bunlarla da sınırlı değil. 12 Ekim 2012/Cuma günkü programı takip etmek isteyenler, Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası’ndan Rahvan Binicilik gösterisine, Atlı Kızak gösterisinden Gökbörü gösterisine, yabancı sporcuların at üstündeki gösterilerinden Matrak Türkiye Şampiyonası’na, Şalvar Güreşi’nden Kuşak Güreşi’ne kadar birçok festival coşkusunu yaşayabilir.
Bu arada, strongmenler yine aynı gün saat 14:30’da Pamukkale’de tır çekme gösterisi yapacak.
Tüm vatandaşlarımızı festivalin görsel şölenine davet ediyoruz.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr