Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Kortej yürüyüşüne davetlisiniz

Kortej yürüyüşüne davetlisiniz

Denizli Belediyesi’nin, bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali’nin kortej yürüyüşü bugün(11 Ekim 2012 Perşembe) saat 17:00’de Valilik önünden başlayacak. 25 ülkeden 450 sporcunun geleneksel kıyafetleri ile katılacağı kortej yürüyüşüne cirit takımlarının atlı geçişleri renk katacak.
Denizli Belediyesi’nin, Gençlik Spor Bakanlığı, Denizli Valiliği, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve TRT desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali başladı. Festivalin önemli etkinliklerinden biri olan kortej yürüyüşü bugün (11 Ekim 2012 Perşembe) saat 17:00’de Valilik önünden başlayacak. Denizli Belediyesi’nde son bulacak kortej yürüyüşüne 25 ülkeden gelen 450 sporcu geleneksel kıyafetleri ile katılacak. Yürüyüşe cirit takımlarının atlı geçişleri de renk katacak.

Gazi Bulvarı boyunca Denizlileri selamlayacak olan katılımcılar halkı festivali izlemeye davet edecek. Kortej yürüyüşünün renkli görüntülere sahne olacağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Tüm vatandaşlarımızı Denizli’nin tanıtımı için son derece önemli olan bu festivali izlemeye davet ediyorum. Farklı ülkelerden gelen konuklarımıza misafirperverliğimizi göstereceğimiz bu organizasyonun en keyifli bölümünü oluşturan kortej yürüyüşünü izlemeye davet ediyorum herkesi. Özellikle anne babalar çocuklarınızı bu organizasyonun tüm etkinliklerine getirmeye gayret sarf edin. Belki de hayatları boyunca bir kez daha göremeyecekleri farklı kültürleri tanımalarına yardımcı olacak bu festival. Bugün saat 17:00’de herkesi Gazi Bulvarı’na bekliyoruz” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr