Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 28.sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor.
   Festival, 12 Mayıs 2012/Cumartesi günü başlayacak ve 20 Mayıs 2012/Pazar günü son bulacak.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleşecek 28. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ne 5’i yabancı 28 grup katılacak.
   Müdürlük de festival öncesi hazırlıklarını son aşamaya getirdi. Yapılan başvuruları değerlendirmek üzere bir araya gelen seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler, sonuçlandı. Buna göre, festivalde yer alacak tiyatro grupları belirlendi. KKTC, Makedonya, Macaristan, Kazakistan ve İspanya-Litvanya, Belçika-Türkiye ortak yapımı 5’i yabancı, olmak üzere toplam 28 grup festivalde yer alıyor. Denizli Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı festivalde, Denizli’den ise 7 grup bulunuyor. Gruplarda ise toplam 400 tiyatro oyuncusu yer alması bekleniyor. 
  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, festival hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Festivallerin kentin tanıtımına önemli katkı sağladığına dikkat çeken Başkan Osman Zolan, ‘28 yıldır kesintisiz bu festivalimizi düzenliyoruz. Bu yıl 28’sini gerçekleştireceğiz. Amacımız, kültürlerin kaynaşmasına katkı sunmaktır. Kentimize gelen misafirlerimizi de, gönüllü Denizli elçisi yapabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Festivale katılacak gruplara şimdiden başarılar diliyorum’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr