Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller 11. Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı

11. Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 11. sini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali büyük bir coşkuyla devam ediyor. Festivale, 13’ü yabancı biri ev sahibi Denizli Belediyesi’nin ekibi olmak üzere 14 ülkeden 400 dansçı katılıyor.

   Festival grupları, kortej öncesi Denizli Valisi Yavuz Erkmen’i makamında ziyaret etti. Korteje, Denizli Belediyesi Başkan Vekili Selma Erkan, başkan yardımcıları Şamil Çınar, Mustafa Gökoğlan ve festivalde yer alan tüm gruplar katıldı. 
  
Denizli Belediyesi’ne kadar devam eden kortej, renkli görüntülere sahne oldu. Gruplar, kendi ülkelerine özgü kıyafetleri ve danslarıyla korteje ayrı bir renk kattı.
    Kortejin ardından grup temsilcileri Denizli Belediyesi Başkan Vekili Erkan’ı ziyaret etti. Başkan Vekili Erkan, festivale katılan tüm grup üyelerine teşekkürlerini ifade ederek, ‘Denizli Belediyesi meclis üyesiyim. Başkanımız yurt dışında olduğundan dolayı sizleri başkan vekili olarak karşılıyorum. Belediyemizin düzenlediği festival kapsamında şehrimize geldiğiniz ve festivalde yer aldığınız için teşekkür ediyor memnuniyetimi dile getiriyorum. Hoş geldiniz. Denizli’mizi gezip tanıma fırsatınız olacak. Kentimizin Pamukkale gibi tarihi ve kültürel değerlerini göreceksiniz. Birbirinizin de kültürünü tanıma fırsatı bulacaksınız. Böylece festival amacına ulaşmış olacak.’
  
Başkan Vekili Erkan, tüm gruplara hediye sundu. Grup temsilcileri de kendi ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri vekil Erkan’a verdi.
  
Daha son gruplar, Çınar Meydanı’na küçük bir gösteri sundu. Gruplar, meydanı dolduran vatandaşları danslarıyla büyüledi. Yaklaşık 1 saat süren gösterinin ardından Çamlık Park’ta festival kokteyli düzenlendi. Gruplarda yer alan dansçılar, burada doyasıya gönüllerince eğlendi. 
  
Festival, hafta sonuna kadar her gün 20:30’da Çınar Meydanı, İncilipınar Parkı ve Adalet Parkı’ndaki gösterilerle devam edecek. Bu arada söz konusu programa ek olarak 29 Haziran’da 21:15’de Yenişehir Abalıoğlu İlköğretim Okulu Bahçesi, 30 Haziran’da Meska Anfi Tiyatro ve 1 Temmuz’da yine Yenişehir Abalıoğlu İlköğretim Okulu Bahçesi’nde program düzenlenecek.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr