Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor

Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali kapsamında Pamukkale Antik Tiyatro’da gerçekleşen ‘Türkçevizyon Festival Konseri, barış ve kardeşlik mesajlarıyla güç birliğine dönüştü. Festival için Denizli’ye gelen 20 ülkeden 100 sanatçı, şarkılarını barış ve kardeşlik için söyledi.

TRT Avaz , TRT Müzik ve TRT FM’den canlı olarak yayınlanan konserde, sanatçılar tüm dünyaya mesajlarını Türkçe olarak verdi. Festivale, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Bilal Uçar, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanı ve Türkçevizyon TRT Festival Başkanı Süleyman Köksoy ile 15 bin dolayında vatandaş katıldı.,
-2011 EUROVİSİON 1. SAHNEDE-
Festival, 2011 Eurovision birincisi Azeri şarkıcılar Elder ve Nigar’ın sahneye çıkmasıyla başladı. Elder ve Nigar, Türkçe seslendirdiği şarkıyla geceye renk kattı. Antik tiyatroyu tamamen dolduran sanatseverler, Elder ve Nigar’ı uzun süre ayakta alkışladı. Eurovision birincisi Azeri ekip, şarkı boyunca Türk Bayrağı’nı ellerinden eksik etmedi.
Daha sonra, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Makedonya, Kırım, Gagavuzya, Romanya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Yunanistan, Gürcistan, K.K.T.C., Bulgaristan, Filistin, Suriye, Başkurdistan, Tataristan ve Altay'dan (Doğu Türkistan) gelen sanatçılar, sırayla eserlerini Türkçe okuyarak izleyenlere hitap etti.
Ünlü sanaçtı Keremcem ise geceye ayrı bir renk kattı. Keremcem, ilk albümü ve son albümünde yer alan eserlerini hayranları için seslendirdi.
Yaklaşık 3 sat süren festival, uzun süre unutulmayacak güzellikte geçti.
Denizli Valisi Erkmen, Denizli Milletvekilleri Zeybekci, Uçar, Denizli Belediye Başkanı Zolan, TRT Genel Müdürü Şahin ve TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanı ve Türkçevizyon TRT Festival Başkanı Köksoy, gecenin sonunda sanatçılara plaket sundu.
Festival coşkusu 16 Haziran 2011/Perşembe günü İncilipınar Parkı ve 17 Haziran 2011/Açık Hava tiyatrosu’ndaki programla devam edecek.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr