Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon Festivalinde Muhteşem Gala

Türkçevizyon Festivalinde Muhteşem Gala

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 2. düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali muhteşem gala konseriyle sona erdi.

  Festival, TRT radyoları ve televizyonundan dünyanın dört bir tarafına canlı olarak sunuldu. İncilipınar Parkı’ndaki festival gala programına, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar eşiyle, TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka ve TRT Ankara Radyosu Müdürü Amber Türkmen izleyenler arasında yerini aldı.  Yüzlerce kişi de erkenden konser alanına geldi.
   
TRT radyolarından canlı yayınlanan program 2 bölümden oluştu. Birinci bölümde Akşam Ola programı yer aldı. TRT sanatçısı Ceylan Köse ilk bölümde izleyenlerine birbirinden güzel pop müzik şarkılarını seslendirdi. Köse sahne alarak son döneme damgasını vuran eserleriyle izleyenleri coşturdu. Bu arada yüzlerce seyirci de Köse’nin parçalarına eşlik etti. Gala programın 2. bölümünde ise festivale katılan gruplardan bazıları Türkçe eserler seslendirerek galaya renk kattı.
   
Başkan Yardımcısı Çınar, yaklaşık 3 saat süren programın sonrasında izleyenlere seslendi. Festivalin son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle buruk başladığını belirten Çınar, ‘Festivale katılan 25 ülkeden 106 sanatçı, dünya barışı için Türkçe şarkılarını seslendirdi. Amacımız dilimizin dünya ülkelerince yaygın kullanımını sağlamak. Bu amaca ne kadar katkı koyabilirsek o kadar iyi iş yapmış oluruz. Buruk başlasak da amacımıza ulaştık. Festivalin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim’ dedi. TRT Radyo Dairesi Başkanı Göka da terör olaylarıyla amacın insanları yıldırmak ve moralini yıkmak olduğunu kaydederek, ‘Onların amaçlarına ulaşmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Sessiz kortej yürüyüşüyle başlayan festivalimizle tepkimizi koyduk. Ardından da hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını gösterdik’ dedi.
   
Başkan Yardımcısı Çınar ve TRT Radyo Dairesi Başkanı Göka, 30 Mayıs-3 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşen festival için sponsorlara plaket takdim etti.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr