Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon Festivali Devam Ediyor

Türkçevizyon Festivali Devam Ediyor

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali devam ediyor. Festivalin 31 Mayıs 2010/Pazartesi günkü programında Pamukkale Antik Tiyatro’da Türkçevizyon Festival Konseri yer alıyor.

      Festival, 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerekçeleştirilecekti. Ancak 30 Mayıs’ta teröristlerce şehit edilen Denizlili şehit nedeniyle sessiz şekilde kortej yürüyüşü düzenlenmiş, geceki konserse iptal edilmişti.
     Festivalin bugün ve kalan bölümünün programı şöyle:    
      -ÜCRETSİZ SERVİS-
     Festivalin 2. günü 31 Mayıs 2010’da, Pamukkale Antik Tiyatro’da Türkçevizyon Festival Konseri düzenlenecek. Saat 20:00’da başlayacak konser için saat: 15:00’dan itibaren ücretsiz servisler konulacak. Gerek Pamukkale’ye girişlerden ve gerekse tüm servislerden ücret alınmayacak. Festivalde yer alan tüm konserler ücretsiz olduğu gibi Pamukkale Antik Tiyatrosu’ndaki programda ücretsiz olacak. Servis araçları ise Çınar Meydanı, Bayramyeri Meydanı, PAÜ Yerleşkesi, Yenişehir Kapalıpazaryeri, Demokrasi Meydanı ve Kredi Yurtlar Kurumu önünden hareket edecektir. 
      1 Haziran 2010 tarihinde de, Ziya Tıkıroğlu Açık hava Tiyatrosunda Türkçevizyon’da “13 Ülke Sesi” adlı konser düzenlenecek.
      2 Haziran 2010 gününde de Ziya Tıkıroğlu Açık hava Tiyatrosunda Türkçevizyon’da “12 Ülke Sesi” konseri sahne alacak.
       Festivalin son günü olan 3 Haziran 2010 Perşembe saat: 20.00'de İncilipınar Parkı'nda başlayacak olan Türkçevizyon Gala Konseri (TRT Sanatçıları Pop Müzik Konseri) TRT FM AKŞAM OLA Programıyla canlı olarak yayınlanacak.  Denizli’nin tanıtımı için önemli bir organizasyon olan festival kapsamında, festivale katılan sanatçılar şarkılarını Türkçe olarak seslendirecekler.
       Tüm vatandaşları ücretsiz etkinliklere bekliyoruz.
      


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr