Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Festival dolu dolu geçiyor

Festival dolu dolu geçiyor

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 26.’sını gerçekleştirdiği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali devam ediyor. Festivalin 2. gününde 5 farklı yerde 6 oyun sergilendi. Belediye Sanat Merkezi’nde İstanbul Üniversitesi Doğaçlama Oyuncuları tarafından sahnelenen Duvar isimli oyunu Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, ünlü tiyatro oyuncusu Tekin Akmansoy ile birlikte izledi.


Denizli Belediyesi’nin çeyrek asırı aşkın bir süredir kesintisiz sürdürdüğü Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali devam ediyor. Bu yıl 26.sı gerçekleştirilen festivalin 2. gününde 6 oyun izleyici ile buluştu. 5 farklı mekanda sahnelenen oyunlara sanatseverlerin ilgisi büyüktü.

Festivalin 2. gününde Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Kocaeli Üniversitesi Sahne Sanatları Ekibi ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’, Denizli Şekil Tiyatrosu ise ‘Babamın Donu Yok’ adlı oyunu sahneledi. Çınar Meydanı’nda ise doğaçlama tiyatro yapan Son-As Grubu sokak tiyatrosundan örnekler verdi. Salihli Belediyesi Şehir Tiyatrosu ise Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda ‘İki Kalas Bir Heves’ adlı oyunu izleyici ile buluşturdu.
Belediye Sanat Merkezi’nde ise Menemen Belediye Tiyatrosu tarafından festivalin ilk gününde oynanan Keşanlı Ali Destanı’nı bir kez daha sahnelendi.

Günün son oyunu ise yine aynı mekanda oynandı. İstanbul Üniversitesi Doğaçlama Oyuncuları tarafından sahnelenen Duvar isimli oyunu Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, ünlü tiyatro oyuncusu Tekin Akmansoy Başkan Yardımcısıları Osman Zolan, Şamil Çınar ve çok sayıda davetli izledi.  Tamamı dolu olan salonda sergilenen oyun büyük beğeni toplarken oyun sonunda oyuncular uzun süre ayakta alkışlandı.

Teşekkür plaketi vermek için davet edilen Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, sahneye Tekin Akmansoy ile birlikte çıktı. Ortaya konulan performanstan çok etkilendiğini belirten Başkan Zeybekci, “ Tüm oyuncu arkadaşları kutluyorum. Bizlere güzel bir oyun izlettiler. Denizli’nin sosyal yaşantısını hareketlendirmek, sanatsal etkinlikleri artırmak, kültürel aktiviteleri değerli kılmak için çaba gösteriyoruz. 26 yıldır devam eden bu festival buna çok güzel bir örnek. Başlatan, devam ettirerek bu güne getiren herkese teşekkür ediyorum. Ve tabi ki en büyük teşekkür bu kentin insanına. Denizlililer festivale sahip çıkmasa idi bu festival çeyrek asrı geride bırakamazdı. Bu yıl bizim için daha bir anlamlı. Bu yıl Denizlili olması ile gurur duyduğumuz Tekin Akmansoy festivalimize tecrübesi ile yön verdi. Böylesine büyük bir isimle oyunları izlemek bize onur veriyor. Salonu dolduranlar ve sahnede yer alanlarda bizimle birlikte bu büyük mutluluğu paylaşıyor. Eminim ki gelecek yıl ustanın bize göstereceği yolda ilerleyerek bu yıldan çok görkemli bir festivale ev sahipliği yapacağız” dedi.   
 


 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr