Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon Müzik Festivali Başlıyor

Türkçevizyon Müzik Festivali Başlıyor

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 2. düzenlenecek Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali başlıyor.

       Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 2. düzenlenecek Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali başlıyor.
      
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka, bu yıl 2. düzenlenecek festival öncesinde basın toplantısı düzenledi.
      Ç
amlık’taki toplantıda Vali Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka festival programlarıyla ilgili gazetecilere bilgi verildi. 
      B
elediye Başkanı Nihat Zeybekci, festivalin 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında 26 ayrı ülkeden sanatçıların katımlıyla gerçekleşeceğini söyledi. 5 gün boyunca TRT kalitesinde müziğin doya doya yaşanacağı bir festival olacağını ifade eden başkan Zeybekci, ‘Geçtiğimiz yıl yapılan organizasyonun başarısı sonrası bu yıl 2. düzenliyoruz. Amacımız Türkçe’nin yaygınlaştırılması ve doğru kullanımıdır. Daha öncede aldığımız meclis kararıyla reklam tabelalarında Türkçe’nin kullanılması zorunluluğu getirmiştik. Bu festivalle de Türkçe kullanılan ülkelerde dilin yaygınlaştırılmasıdır’ dedi.
      T
RT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka, geçtiğimiz yıl birincisi yapılan organizasyonun önemli bir tecrübe olduğunu belirterek, ülkelerin bir araya getirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. 
      V
ali Yavuz Erkmen ise festivalin geçen yıl büyük beğeni topladığını, geçtiğimiz yıl gösterilen ilginin bu yıl da aynı şekilde Denizli halkının göstereceğine inandıklarını ifade ederek, “Türkçevizyon festivalinin geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirmiştik. Bu yıl da 30 Mayıs 3 Haziran tarihleri arasında bu organizasyon bir kez daha gerçekleştirilecek. Değişik tarihlerde gün boyu etkinlikler olacak. 31 Mayıs’taki Hierapolis Antik Tiyatro’daki etkinliğe bu yıl yine tüm Denizli halkının ilgi göstereceğine inanıyoruz” dedi.

-HAYDİ FESTİVALE-

    Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 3 Haziran’a kadar devam edecek festivale, 26 ülkeden 100’e yakın sanatçı katılacak. 
    F
estival, 30 Mayıs 2010 günü saat 17.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak, aynı gün 19.00’da açılış kokteyli düzenlenecek ve saat 20.00’de de Belediye Binası önünde TRT sanatçıları tarafından halk konseri düzenlenecek. 
   
31 Mayıs 2010 günü sat 20.00’de Pamukkale Antik Tiyatro’da Türkçevizyon Festival Konseri düzenlenecek. 
  
1 Haziran 2010 tarihinde de, Ziya Tıkıroğlu Açık hava Tiyatrosunda Türkçevizyon’da “13 Ülke Sesi” adlı konser düzenlenecek. 
  
2 Haziran 2010 gününde de Ziya Tıkıroğlu Açık hava Tiyatrosunda Türkçevizyon’da “12 Ülke Sesi” konseri sahne alacak. 
   F
estivalin son günü olan 3 Haziran 2010 Pazartesi saat: 18.00'de İncilipınar Parkı'nda başlayacak olan Türkçevizyon Gala Konseri (TRT Sanatçıları Pop Müzik Konseri) TRT FM AKŞAM OLA Programıyla canlı olarak yayınlanacak. Denizli’nin tanıtımı için önemli bir organizasyon olan festival kapsamında, festivale katılan sanatçılar şarkılarını Türkçe olarak seslendirecekler.

 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr