Festivaller

 
Büyükşehir Çocuk Korosu’na en değerli ödül 11.06.2024
Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Çocuk Korosu, Korofest Denizli Korolar Festivali’nde en değerli ödül olarak gösterilen “Homojenlik, Koro Tınısı” ödülü almaya hak kazandı.
Büyükşehir’den Mini Voleybol Şenliği 08.06.2024
Denizli Büyükşehir Belediyesi kentte faaliyet gösteren 10-11 yaş grubu 23 voleybol takımının 300 sporcu ile katıldığı ‘Mini Voleybol Şenliği’ düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da turnuvada mücadele eden minik sporcuların heyecanına ortak oldu.
Büyükşehir’den “Genç Yetenekler Festivali” 18.12.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 gün boyunca bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali düzenliyor. TÜBİTAK’tan Teknokent’e, kamu ve özel sektörden kendini kanıtlamış isimlerin gençlerle buluşacağı festivalde Denizlili gençler de bilim, sanat ve teknoloji alanında projelerini sergileyecek. Konser, tiyatro, söyleşi ve çalışma atölyelerinin renk katacağı festivalde Tekonofest ödüllü projeler de yer alacak.
Büyükşehir’in en renkli festivali 3. kez düzenlenecek 09.12.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin 3’ncü kez gerçekleştireceği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali, 19-20-21 Ocak 2024’te düzenlenecek. El emeği göz nuru ürünlerini sergileyerek aile ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen kadın girişimciler, festivalde yer almak için 11-17 Aralık tarihleri arasında www.denizli.bel.tr adresinden ücretsiz başvuru yapabilecek.
Denizli, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne akın etti 20.11.2023
Denizlililer, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne akın etti. Onbinlerce kişi konserlerden söyleşilere birbirinden renkli etkinliklerle unutulmaz bir hafta sonu geçirirken kadınların açtığı 245 stantta el emeği göz nuru eserleri görüp satın alma imkanı buldu. Başkan Zolan, üreten, çalışan ve Türkiye’nin geleceğini inşa eden evlatları yetiştiren kadınların her zaman yanında olduklarını vurguladı.
Şükriye Tutkun türküleriyle festivale renk kattı 18.11.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali onur konuğu sevilen ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun’un konseriyle taçlandı. Birbirinden güzel türkü ve eserlerini seslendiren Tutkun’u izlemeye gelen Denizlililer unutulmaz bir konsere tanıklık etti.
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapılarını açtı 17.11.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali ikinci kez kapılarını açtı. 245 stantta el emeği göz nuru eserlerin görücüye çıktığı festivalin kente ayrı bir güzellik getireceğini belirten Başkan Zolan, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışan, üreten kadınların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Denizli’nin en renkli festivali başlıyor 15.11.2023
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm hemşehrilerini 17 Kasım Cuma saat 14.00’de ikincisini düzenleyecekleri Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne davet etti. Şükriye Tutkun’dan Ceyda Düvenci’ye, Elif Buse Doğan’dan Masterchef Büşra Zambak’a birçok ünlü konuğun renk katacağı festivalde Denizlili kadınlar 245 stantta binlerce el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyecek.
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin 2’ncisi düzenleniyor 11.11.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin 2’ncisini 17-19 Kasım tarihlerinde düzenleyecek. Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun’un konuk sanatçı olarak katılacağı festivalde Ceyda Düvenci, Elif Buse Doğan, Masterchef Büşra Zambak, Dilek Cesur ve Ahmet Selçuk İlkan gibi birbirinden değerli isimler yer alacak.
Büyükşehir Gençlik Festivali’nde muhteşem final 09.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümüne özel düzenlediği Gençlik Festivali muhteşem bir finalle sona erdi. Denizli’nin güzel ve genç dostu bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu hep birlikte yaşayacağız” dedi.
Büyükşehir’in gençlik festivali hafta sonu da dolu dolu geçecek 06.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel hazırladığı Gençlik Festivali tüm hızıyla sürüyor. Hafta sonu birbirinden özel grupların sahne alacağı festivale tüm Denizlililerin davetli olduğu ifade edildi.
Büyükşehirin Gençlik Festivali başladı 04.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel hazırladığı Gençlik Festivali başladı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde ilk gün sahne alan müzik grupları ve müzisyenler büyük beğeni topladı.
Büyükşehir’den Cumhuriyet’in 100. Yılına özel Gençlik Festivali 02.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel Gençlik Festivali düzenliyor. 6 gün boyunca birbirinden renkli müzik grupları ve sanatçıların toplam 16 konser vereceği ücretsiz festivale tüm Denizlililerin davetli olduğu belirtildi.
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi 11.09.2023
4 gün boyunca birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapan Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali sona erdi. Festivalin finalinde sahne alan usta sanatçı Bedia Akartürk festivale katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kadınların yanında olduklarını ifade eden Başkan Zolan, “Sizlerle birlikte el ele, kol kola nice güzel hizmetler yapmayı Allah’ım bize nasip etsin” dedi.
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapılarını açtı 07.09.2023
Denizli’de gerçekleştirdiği festivallerle şehri festival kenti haline getiren Büyükşehir Belediyesinin ilkini gerçekleştirdiği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapılarını açtı. Türk Sineması’nın usta ismi Hülya Koçyiğit’in konuk olduğu açılış programında konuşan Başkan Zolan, “Kadınlar bizim başımızın tacı. Sizler olmasaydınız bu hayatın anlamı olmazdı. İyi ki varsınız” dedi.
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali başlıyor 05.09.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk el sanatlarıyla uğraşan kadınların desteklenmesi, aile bütçelerine katkı sağlanması ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılması amacıyla Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 7 Eylül Perşembe günü kapılarını açıyor. Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit’in konuk olacağı ve Denizlili kadınlarla buluşacağı festival 4 gün boyunca birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Denizlililer, Tiyatro Festivali’ne akın etti 12.06.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 35.'sini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi. Toplam 17 eserin sahnelendiği festival, “Çirkin” adlı oyun ile veda ederken, 8 gün süren programda binlerce tiyatrosever salonlara akın etti.
Uluslararası Tiyatro Festivali heyecanı sürüyor 08.06.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 35.'sini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla sürerken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyunlar kapalı gişe sahneleniyor. Birbirinden keyifli oyunlara ev sahipliği yapan tiyatro şöleni 10 Haziran’da sona erecek.
Başkan Zolan: “Denizli tiyatroya doyacak” 05.06.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 35.'sini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali korteji yapıldı. 10 Haziran’a dek 17 tiyatro grubu ve 400’e yakın tiyatro oyuncusunun sahne alacağı festivale tüm hemşehrilerini davet eden Başkan Zolan, “Denizli tiyatroya doyacak” dedi.
35. Uluslararası Tiyatro Festivali Başlıyor 30.05.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 35.'sini düzenleyeceği Uluslararası Tiyatro Festivali, başlıyor. 5’i yurtdışından olmak üzere toplam 17 tiyatro grubunun katılacağı festivalin korteji 2 Haziran Cuma günü saat 17.00'de yapılacak. Denizlililerin tiyatroya doyacağı festivalde toplam 400 tiyatro oyuncusu 17 eseri sahneye koyacak.
Türkiye’nin ilk cam festivali 7. kez kapılarını açıyor 02.05.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 7.’sini düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali 4 Mayıs’ta kapılarını açıyor. 4 gün boyunca birçok ilkin gerçekleşeceği bienal Cumhuriyetin 100. yılına özel 12 ülkeden 100 cam sanatçısının katılımının yanı sıra Türkiye'nin ilk NFT cam sergisi ile geliri tamamen depremzedelere bağışlanacak cam eser koleksiyonu müzayedesine ev sahipliği yapacak.
Büyükşehir Kitap Fuarı'nda finale doğru 17.10.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı yüzbinleri ağırlamaya devam ediyor. Fuarın final haftasında kitapseverleri yalnız bırakmayan Başkan Zolan, yazarlarla buluşan hemşehrilerinin heyecan ve mutluluğunu paylaştı
Büyükşehir’den Türkiye’nin ilk cam giysi defilesi 17.10.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 6.’sını düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali kapsamında Türkiye’de ilk kez yapılan cam kıyafetlerden oluşan defile büyük ilgi topladı. Birbirinden özgün tasarımların sahne aldığı defilede 32 cam sanatçısı eserlerini ilk kez podyumda sergiledi.
Türkiye'nin ilk cam festivali tüm renkleriyle devam ediyor 15.10.2021
Türkiye'nin ilk ve tek cam bienali olma özelliği taşıyan Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 6. Denizli Cam Bienali tüm renkleriyle devam ediyor. Şair Akgün Akova'nın gerçekleştirdiği “Elime ne geçerse oyuncak yaparım, şiir dahil” adlı sunumu büyük beğeni toplarken, Denizlililer hafta sonu yapılacak cam giysi defilesini heyecanla bekliyor.
Türkiye'nin ilk cam festivali 6. kez kapılarını açtı 14.10.2021
Türkiye'nin ilk ve tek cam bienali olma özelliği taşıyan Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Denizli Cam Bienali 6. kez kapılarını açtı. Denizli’nin kültür ve sanat şehri olduğunu vurgulayarak tüm hemşehrilerini bienale ve kitap fuarına davet eden Başkan Zolan “Şehrimizin her yerinde kültür, sanat faaliyetlerimiz devam ediyor” dedi.
Büyükşehir Kitap Fuarı 6 günde 180.520 kişiyi ağırladı 14.10.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı ilk 6 günde 180 bin 520 kişiyi ağırladı. Çevre illerden de çok sayıda katılımcımın akın ettiği fuar 17 Ekim'e kadar açık kalacak.
Türkiye’nin ilk cam festivali 6. kez kapılarını açıyor 13.10.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 6.’sını düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali 14 Ekim'de kapılarını açıyor. 4 gün boyunca Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde birçok ilke ev sahipliği yapacak bienalde cam kıyafetlerden oluşan defile büyük ilgi çekecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı açıldı 08.10.2021
Denizli'de kitapseverlerin büyük bir heyecanla beklediği Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı törenle açıldı. 350 yazar ile 250 yayınevinin katıldığı fuara tüm hemşehrilerini davet eden Başkan Osman Zolan, "Hedefimiz, başta çocuklarımız olmak üzere insanlarımızı kitapla buluşturmaktır" dedi.
Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı kapılarını açılıyor 07.10.2021
350 yazar ile 250 yayınevinin katılacağı Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı kapılarını 8 Ekim 2021 Cuma günü kapılarını açacak. İlber Ortaylı’dan Hayati İnanç’a, Metin Hara’dan Bahadır Yenişehirlioğlu’na kadar yüzlerce yazar imza günü ve söyleşilerle Denizlililerle buluşacak.
Cama can verenler 6. kez Denizli’de buluşuyor 06.10.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin ilk ve tek cam bienalinin 6'ncısını düzenliyor. 14-17 Ekim tarihleri arasında kapılarını açacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 6. Denizli Cam Bienali yine ilklere ev sahipliği yapacak. İlk kez cam yarışması ve podyumda giyilebilir cam defilesinin yapılacağı bienal büyük ses getirecek.
Ege'nin en büyük kitap fuarı kapılarını 4. kez açıyor 30.09.2021
Denizli'de kitapseverlerin heyecanla beklediği Ege’nin en büyük kitap fuarı 4. kez Denizlililerle buluşuyor. 8-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı’na yüzlerce yazar ve yayınevi katılacak.
Denizli'de Ahilik Haftası dolu dolu kutlandı 22.09.2021
Ahilik kültürünün yaşatılarak gelecek nesillere aktarılması için Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 3-21 Eylül tarihleri arasında birçok etkinlik düzenlendi. Denizli'de Ticaretin Kökleri: Uluslararası Ahilik ve Altıneller Festivali'ni de kapsayan program Acıpayam ilçesindeki finalle sona erdi.
Bu festival kaçmaz 14.09.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Ahilik ve Altıneller Festivali tüm hızıyla sürüyor. El sanatları ustalarının birbirinden özel performanslarını sergilediği festivalin akşam programında müzik şöleni yaşandı. Her gün akşam farklı sanatçıların sahne alacağı festival programı 19 Eylül'e kadar sürecek.
Büyükşehir Ahilik geleneğini yaşatıyor 13.09.2021
Ahi Evran-ı Veli Yılı etkinlikleri kapsamında Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Başkan Osman Zolan'ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Ahilik Haftası etkinliklerinin çok yoğun geçeceğini kaydeden Başkan Zolan, "Bizi biz yapan değerlerimize her zaman sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor" dedi.
Yılın en renkli festivali başladı 13.09.2021
Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Uluslararası Ahilik ve Altıneller Festivali'nin açılışı yapıldı. 27'si Türkiye’den 13’ü ise Türk dünyasından olmak üzere toplam 40 el sanatları ustası birbirinden özel performanslarını 1 hafta boyunca Denizlililer için sergileyecek.
Büyükşehir’den Ahilik ve Altıneller Festivali’ne davet 10.09.2021
Ahi Evran-ı Veli Yılı etkinlikleri kapsamında Denizli'de düzenlenen "Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik ve Altıneller Festivali" resmi açılış programı kortejle başlayacak. Tüm vatandaşların davetli olduğu kortej 13 Eylül saat 12.00’de 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndan başlayacak, festival alanında birbirinden renkli gösteriler Denizlililerle buluşacak.
Ahilik ve Altıneller Festivali dualarla başladı 03.09.2021
Ahi Evran-ı Veli'nin doğumunun 850. yılı anısına UNESCO tarafından ilan edilen "Ahi Evran-ı Veli Yılı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik ve Altıneller Festivali" dualarla başladı.
Büyükşehir’den Yörük Toyu 23.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasına katkı koymak amacıyla Yörük Toyu düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı sanatçılarının sahne aldığı gecede 7'den 70'e binlerce Denizlili, Yörük göçü ve Yörük düğününün canlandırıldığı programı ilgiyle izledi.
Büyükşehir’den Yörük Toyu 12.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasına katkı koymak amacıyla 22 Eylül Pazar günü Yörük Toyu düzenliyor. Temsili olarak Yörük göçü ve Yörük düğününün canlandırılacağı programa tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.
Büyükşehir'in kültür ve sanata desteği sürüyor 02.08.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı işbirliği ile bu yıl 9.’ncusu düzenlenen Taş Heykel Kolonisi sona erdi. Birbirinden güzel eserlerin görücüye çıktığı koloni, sanatseverler tarafından tam not aldı.
9. Taş Heykel Kolonisi başladı 01.07.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı tarafından bu yıl 9'ncusu düzenlenen, Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi başladı. 6 heykeltıraşın yer aldığı koloni 2 Ağustos'ta sona erecek.
9. Taş Heykel Kolonisi başlıyor 28.06.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı tarafından bu yıl 9'ncusu düzenlenecek Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi 1 Temmuz'da başlayacak.
Genç tiyatroculardan muhteşem performans 17.05.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 5'incisini düzenlediği Liseler Arası Tiyatro Şenliğinin galası yapıldı. Genç tiyatrocular performanslarıyla ayakta alkışlanırken, 14 dalda verilen ödüller sahibini buldu.
Kültür ve sanatın merkezi Denizli 07.05.2019
Birbiri ardına düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleriyle kentin sosyal ve kültürel hayatına renk getiren Denizli Büyükşehir Belediyesinin 33'ncüsünü gerçekleştirdiği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali tamamlandı. Her oyunun kapalı gişe oynadığı festivalde sahneye konan toplam 33 oyunu 15 bin kişi izledi.
Türkiye'nin ilk cam festivali 5. kez kapılarını açtı 03.05.2019
Türkiye'nin ilk cam festivali olma özelliği taşıyan Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Denizli Cam Bienali 5. kez kapılarını açtı. Denizli’de cam ile ilgili geçmişten gelen birçok güzellikler olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, kente cam müzesi kazandırılacağının müjdesini verdi.
Cama can katan festival başlıyor 01.05.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 5'incisini düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali'nin açılış töreni 2 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 10.00'da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 Mayıs'a kadar sürecek bienalin açılış törenine tüm hemşehrilerini davet etti.
TİYATRONUN KALBİ DENİZLİ'DE ATIYOR 30.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 33.’sünü düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla sürüyor. 20 tiyatro grubunun katıldığı festivalin ilk 4 gününde yaklaşık 5 bin izleyici salonları doldururken, her oyunun kapalı gişe oynadığı belirtildi.
Büyükşehir'den 3. Halk Oyunları Çocuk Şenliği 29.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin 13 okulun katılımı ile düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Halk Oyunları Çocuk Şenliği büyük beğeni topladı. 400’e yakın öğrenci muhteşem performansı ile büyük alkış toplarken geceye katılan Denizlililer unutulmaz bir gün yaşadı.
TİYATRO COŞKUSU BAŞLADI 27.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 33.'ncüsünü düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'nin korteji yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan korteje tiyatro severler yoğun ilgi gösterirken, 6'sı yabancı olmak üzere toplam 20 tiyatro ekibi 3 Mayıs'a kadar 8 gösteri ve 33 oyunu sahneye koyacak.
Cama hayat verenler bir kez daha Denizli’de buluşuyor 25.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2-5 Mayıs'ta Türkiye'nin ilk ve tek cam bienali olan Uluslararası 5. Denizli Cam Bienali düzenleyecek. Yerli ve yabancı cam sanatçılarının Denizlililer ile buluşacağı uluslararası organizasyon, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’nde ‘Yansıma’ teması ile yapılacak.
Uluslararası 33. Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 24.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 33'üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, başlıyor. 6’sı yurtdışından olmak üzere toplam 20 tiyatro grubunun katılacağı festivalin korteji 27 Nisan Cumartesi günü saat 12.00'de gerçekleştirilecek. 200 dolayında tiyatro oyuncusunun toplamda 33 eseri sahneye koyacağı festivalde Denizli tiyatroya doyacak.
Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı'nda muhteşem final 19.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın finali 5’i Türk dünyasından olmak üzere kente gelen 27 aşığın katılımıyla yapıldı. Asırlardır süren aşıklık geleneğinin gelecek nesillere aktarılması için yapılan etkinlik büyük beğeni topladı.
Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı 18.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı. 5'i Türk dünyasından olmak üzere toplam 27 aşık Denizlililer için çalıp söyledi.
Büyükşehir'den çocuklara özel tiyatro şenliği 18.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 3. Ulusal Çocuk Tiyatrosu Şenliği başladı. Büyükşehir Belediyesinin çocuklara özel olarak düzenlediği şenlik kapsamında 23 Nisan'a kadar 19 gösterim sahnelenecek.
Aşıklar Bayramı ve Çocuk Tiyatrosu Şenliği başlıyor 16.04.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı ve 3. Ulusal Çocuk Tiyatrosu Şenliği 17 Nisan 2019 Çarşamba günü başlıyor. Tüm vatandaşların davetli olduğu ücretsiz etkinlikler Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.
Denizli AK Vadi’de buluştu 01.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği AK Vadi Festivali üç gün boyunca misafirlerini ağırladı. Binlerce Denizlili festival boyunca birbirinden farklı etkinliklere katıldı, konserlerde müzik ziyafeti yaşadı. Dev oyun parkında doyasıya eğlenen çocuklar ise unutulmaz bir hafta sonu geçirdi.
AK Vadi Festivali Denizlililerin akınına uğruyor 30.09.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği Ak Vadi Festivali ikinci gününde de vatandaşların yoğun ilgisi devam etti. Ege’nin en büyük parkı olan AK Vadi’de gerçekleşen festivale katılan Başkan Osman Zolan, “İnşallah Denizlimiz daha da ileriye gidecek ve hepimiz bu şehirde mutlu, kardeşçe, omuz omuza, kol kola yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Ak Vadi Festivali başladı 29.09.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği Ak Vadi Festivali başladı. Ege’nin en büyük parkı olan AK Vadi’de gerçekleşen festival birbirinden renkli etkinliklerle cumartesi ve pazar günü de devam edecek.
Denizli'nin en büyük festivali başlıyor 26.09.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl ilk kez düzenlenen Ak Vadi Festivali 2. kez Denizlililerle buluşuyor. Üç gün sürecek festival Ege'nin en büyük parkı Ak Vadi'de düzenlenecek. Konserler, dev oyun parkı, tiyatro, halk dansları, bando ve mehteran gösterilerinin yapılacağı Ak Vadi Festivali, 28-29-30 Eylül'de gerçekleştirilecek.
Denizlililerden Yörük Şöleni'ne yoğun ilgi 03.09.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasına katkı koymak amacıyla düzenlediği Yörük Şöleni yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte Yörük kültürünün önemine vurgu yapıldı.
KEFE YAYLASI’NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ 02.09.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce düzenleme çalışmasını tamamladığı Kefe Yaylası ile 23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri’ni görkemli bir törenle açtı. Vatandaşların akın ettiği Kefe Yaylası açılış töreninde konuşan Başkan Osman Zolan, “Denizli’ye hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.
Bu şenlik kaçmaz 30.08.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce düzenleme çalışmasını tamamladığı Kefe Yaylası'nın açılış törenini 23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri ile yapacak. Tüm vatandaşların davetli olduğu şenliğin ve Kefe Yaylası'nın resmi açılış töreni 01 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18.00'de yapılacak.
Büyükşehir'den Türkiye'de bir 'İLK' daha 29.08.2018
Denizli'nin değerlerini gelecek nesillere aktarmasının yanı sıra tüm dünyaya tanıtmak için projeler üreten Denizli Büyükşehir Belediyesi, bıçakçılıkla ünlü Yatağan ile Dünya Bıçakçılık Başkentleri Ağı’nın (Cutlery Capitals Network) resmi üyesi oldu. Büyükşehir'in çalışması ile dünyada sadece 28 şehrin yer aldığı birliğe giren Yatağan bıçakçılığı, daha da tanınır hale gelecek.
Büyükşehir’den Yörük Şöleni 29.08.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasına katkı koymak amacıyla 2 Eylül 2018 Pazar günü Cankurtaran Milli Parkı Piknik Alanı’nda Yörük Şöleni düzenliyor.
23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri Başlıyor 27.08.2018
Denizli'nin değerlerini yaşatıp gelecek nesillere aktaran Denizli Büyükşehir Belediyesi, 23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri düzenliyor. 3 gün boyunca birbirinden maharetli bıçak ustalarının ve birçok sanatçının boy göstereceği şenlik Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek modern bir görünüme kavuşturulan Kefe Yaylası’nda yapılacak.
8. Taş Heykel Kolonisi sona erdi 23.06.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliği ile bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Kolonisi sona erdi. 5 farklı ülkeden 6 heykeltraşın yer aldığı kolonide birbirinden özel eserler görücüye çıktı.
60 BİN ÇOCUK GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ 21.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğinde 60 bin çocuk gönüllerince eğlendi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukları sanal dünyadan uzaklaştırarak geleneksel oyunlar ve gerçek arkadaşlarla buluşturduklarını söyledi.
8. Taş Heykel Kolonisi başladı 21.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 8'ncisi düzenlenen, Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi başladı. 5 farklı ülkeden 6 heykeltraşın yer aldığı koloni 21 Haziran'da sona erecek.
Uluslararası 32. Amatör Tiyatro Festivali sona erdi 15.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 32'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, birbirinden güzel oyun ve gösterilerle sona erdi. Binlerce tiyatro sever, festival süresince inanılmaz bir seyir keyfi yaşadı.
Tiyatronun kalbi Denizli'de atıyor 10.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 32'ncisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla sürüyor. 24 tiyatro grubunun katıldığı festival tüm hızıyla devam ederken, birbirinden değerli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen atölye çalışmalarına tiyatro severler yoğun ilgi gösteriyor.
DENİZLİ TİYATROYLA ŞENLENİYOR 05.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 32'ncisini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'nin korteji yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan korteje Denizlililer yoğun ilgi gösterirken, 6'sı yabancı olmak üzere toplam 24 tiyatro ekibi 13 Mayıs'a kadar 16 gösteri ve 38 oyunu sahneye koyacak.
Uluslararası 32. Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 03.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 32'incisini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 17.00'de gerçekleştirilecek kortej ile başlayacak. 6’sı yurtdışından olmak üzere toplam 24 tiyatro grubu, 16 gösteri ve 30 oyunu Denizlililer için sahneye koyacak.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ 03.05.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocuklar gönüllerince eğleniyor. Şenliğe katılarak çocukların eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’deki en büyük çocuk şenliği organizasyonunu yapmaya devam ettiklerini belirtti
Denizli 7. Ege Aşıklar Bayramı'nda Muhteşem Final 13.04.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın finali 4’ü Türk dünyasından olmak üzere kente gelen 24 aşığın katılımıyla yapıldı. Asırlardır süren geleneğin geleceğe aktarılması için yapılan etkinlik büyük beğeni topladı.
Ak Vadi Festivali'nde muhteşem final 25.09.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlediği ve 3 gün boyunca devam eden Ak Vadi Festivali muhteşem bir finalle tamamlandı. Dev oyun parkından, tiyatroya, halk danslarından animasyon gösterilerine kadar 7'den 70'e her kesime hitap eden festivalin son gününde Grup 84 sahne aldı.
Bu festival çok konuşulacak 24.09.2017
Ak Vadi, Koray Avcı ile coştu... Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Ak Vadi Festivali sürüyor. Dev oyun parkı, tiyatro, halk dansları, bando ve animasyon gösterileri ile birçok etkinliğe ev sahipliği yapan festival ikinci gününde de onbinleri buluşturdu. Festivalin ikinci gününde sahne alan Koray Avcı, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Onbinler Ak Vadi Festivali’nde buluştu 23.09.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Ak Vadi Festivali ilk gününde onbinleri ağırladı. Adı bir zamanlar "Bağırsak Deresi" olan Ak Vadi Parkı'nın nereden nereye geldiğini anlatan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " İşte gözden ırak olan ama cennet haline gelen buraya sizleri davet ettik" dedi.
Denizli'nin en büyük festivali geliyor 21.09.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 gün sürecek dev bir festivale imza atıyor. Ege'nin en büyük parkı Ak Vadi'de düzenlenecek festivalde Gripin, Koray Avcı ve Grup Seksendört sahne alacak. Konserler, dev oyun parkı, tiyatro, halk dansları ve animasyon gösterilerinin yapılacağı Ak Vadi Festivali, 22-23-24 Eylül'de gerçekleştirilecek. Gündüz 13.00'de başlayacak ve birçok stantın açılıp etkinliklerin düzenleneceği festival gece yarısına kadar sürecek.
Etnospor'a Denizli damgası 12.05.2017
Milyonlar Denizli ile İstanbul'da buluşuyor... Türk dünyasının dört bir yanından yüzlerce sporcu ve kanaat önderinin katıldığı Etnospor Kültür Festivali'ne Denizli damgası vuruldu. Milyonlarca kişinin ziyaret etmesi beklenen festivalde yoğun ilgi gören Denizli standını gezen Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın eşi Reyyan Erdoğan, Denizli'ye özgü ürünlere hayran kaldı.
Camın sanatla buluştuğu şehir: Denizli 08.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği ve Türkiye'nin ilk cam festivali olma özelliği taşıyan Uluslararası Denizli Cam Bienali tamamlandı. Yerli ve yabancı cam sanatçılarının gösterileri ile yoğun ilgi çeken bienal ziyaretçi akınına uğradı.
Büyükşehir’den cama can katan festival 05.05.2017
Türkiye'nin ilk cam festivali 4. kez kapılarını açtı... Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve Türkiye'nin ilk cam festivali olma özelliği taşıyan Uluslararası Denizli Cam Bienali kapılarını açtı. Cam sanatçılarının gösterileri ile yoğun ilgi çeken bienal 7 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.
Büyükşehir'den ulusal ve uluslararası 2 dev organizasyon 04.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5-6-7 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği 2 dev organizasyon ile ulusal ve uluslararası etkinliklerin merkezi olacak. 4’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali ile yerli ve yabancı cam sanatçılarını Denizlililer ile buluşturacak Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 26. Olağan Meclis Toplantısına ev sahipliği yapacak.
Denizli'de çocuklar bu şenlikte coşuyor 03.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 6’ncısı düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, ilçelerin ardından Denizli merkezde başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde binlerce çocuk her gün gönüllerince eğleniyor.
Türkiye’nin ilk cam festivali 4. kez kapılarını açıyor 02.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Denizli Cam Bienali başlıyor. Üç gün sürecek bienalde Türkiye’nin ve dünyanın ünlü cam sanatı ustaları Denizlililer için konferans, panel, canlı cam gösterileri ve cam sergileri düzenleyecek.
5 bin yılık geleneğe muhteşem final 07.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 6. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın finali 5’i Türk dünyasından olmak üzere kente gelen 27 aşığın katılımıyla yapıldı. 5 bin yıllık geleneğin geleceğe aktarılması için yapılan etkinlik büyük beğeni topladı.
Acıpayamlı çocukların şenlik coşkusu 05.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği Acıpayam ilçesi ile devam etti. Acıpayamlı çocuklar şenlik boyunca gönüllerince eğlendi.
Aşıklar Bayramı başlıyor 05.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 6. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 05 Nisan 2017 Çarşamba günü akşamı saat 20.00’de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek ilk etkinlikle başlıyor. Etkinlik kapsamında kente gelen aşıklar Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
“Çocukların mutluluğu bize enerji veriyor” 04.04.2017
Çocuk Şenliği Çal’a taşındı.. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği bu kez Çal İlçesinde düzenlendi. Çal’da çocukların keyfine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukların mutluluğunun kendilerine enerji verdiğini söyledi.
Çocuk Şenliği’nin durağı Beyağaç oldu 01.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı gerçekleştirilen ve ilk olarak ilçelerde başlayan Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği’nin bu kez durağı Beyağaç oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Beyağaç’ta da çocukları yalnız bırakmadı.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği Sarayköy'de 28.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı gerçekleştirilen ve ilk olarak ilçelerde başlayan Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği tüm hızıyla sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Babadağ'ın ardından Sarayköy'de gerçekleştirilen şenliğe katılarak çocukların eğlencesine ortak oldu.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği başladı 14.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği Babadağ ilçesinde başladı. Şenliğin ilk gününe katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocuklarla birlikte oyunlar oynayarak eğlencelerine ortak oldu.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği başlıyor 11.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği başlıyor.
Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği Denizli’de 04.05.2016
Denizli’de onbinlerce çocuk Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğinde gönüllerince eğleniyor. Çocuklarla bir araya gelerek, onlarla çeşitli oyunlar oynayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Çocuklarımızın sanal dünyada değil gerçek dünyada arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olmak için bu organizasyonları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
8. Ters Lale Şenliği coşku ile kutlandı 18.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile bu yıl 8'incisi düzenlenen Hayrettin Mahallesi Ters Lale ve Yayla Şenlikleri coşku ile kutlandı. Ters lalenin dünyada ender bulunan bir çiçek olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Geleceğe daha hızlı yürümek için geçmişimizden güç alacacağız" dedi.
Denizli Kar Şenliği'nde coştu 08.02.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Tavas'ın Nikfer Mahallesi'ndeki 2.420 metre rakımlı Bozdağ'da düzenlediği Denizli Kar Şenliği’ne katılan binlerce vatandaş gönüllerince eğlendi. Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda yaşadığı kar keyfini bu kez Denizli Kar Şenliği ile Bozdağ'a taşıyan vatandaşlar binlerce metre yükseklikte karın ve manzaranın keyfini çıkardı.
Büyükşehir'den kar şenliğine davet var 04.02.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi'nin 7 Şubat Pazar günü düzenleyeceği Denizli Kar Şenliği'ne tüm vatandaşları davet etti. Kardan heykel, kayak ve kızak yarışmalarının yapılacağı şenlikte Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara sucuk-ekmek, turşu suyu, tarhana çorbası ve çay ikramında bulunacak. Tavas'ın Nikfer Mahallesi'nden kayak merkezine ücretsiz servislerin kaldırılacağı festivalde, mekanik tesisler de ücretsiz olarak çalışacak.
Tarihi Kaleiçi Çarşısı'nda Alışveriş Şenliği başladı 23.11.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Kaleiçi Alışveriş Şenliği başladı. 30 Kasım'a kadar sürecek şenlik kapsamında yapılacak indirimlerle hem tarihi Kaleiçi Çarşısı hareketlenecek, hem de vatandaşlar uygun fiyata ürünler elde edecek.
4. Kaleiçi Alışveriş Şenliği başlıyor 19.11.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilecek 4. Geleneksel Kaleiçi Alışveriş Şenliği, 23-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli'nin ilk AVM'si olma niteliği taşıyan tarihi Kaleiçi Çarşımızın geleneksel alışveriş günlerine tüm halkımızın katılmasını ve tarihimize sahip çıkmasını istiyoruz" dedi.
Halk Dansları Festivali'nde muhteşem gala 13.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin galası nefes kesti. Muhteşem gösterilerle süslenen galada 11 ülkeden 380 dansçı izleyicileri büyülerken, finalde konuk dansçıların oynadığı zeybek oyunu geceye ayrı bir renk kattı. Türk bayraklarının ellerden hiç düşmediği gecede, "Bir başkadır benim memleketim" şarkısının hep birlikte söylenmesi ise coşkuyu doruğa çıkardı.
Taş Heykel Kolonisi sona erdi 13.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye'nin tek "Taş Heykel Kolonisi" düzenlenen kapanış kokteyli ve sergi ile sona erdi.
Halk Dansları Festivali devam ediyor 10.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali, ikinci gününde Delikliçınar Meydanı ve İncilipınar Parkı'nda düzenlenen gösterilerle devam etti.
Dans festivali coşkusu başladı 09.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali kortej ile başladı. Festivale katılan 11 ülkenin dansçıları Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.
15. Uluslararası Halk Dansları Festivali başlıyor 05.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenecek Uluslararası Halk Dansları Festivali 8 Haziran 2015 Pazartesi günü başlıyor. 8-14 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale 11 farklı ülkeden 380 dansçı katılacak. Festivale katılan gruplar Denizli merkez ve ilçelerde sahne alacak.
Genç tiyatrocuların gala coşkusu 31.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün düzenlediği "Liseler arası 1. Tiyatro Şenliği"nin gala ve ödül gecesi yapıldı. 5 gün süren tiyatro şenliğinde merkez ve ilçelerden 6 lisenin hazırladığı 6 oyun sergilendi.
Türkiye'nin ilk "Cam Festivali" başladı 29.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye'nin ilk "cam festivali" olma özelliği taşıyan 3. Uluslararası Denizli Cam Festivali (Bienali) başladı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı festival renkli görüntülere sahne oldu.
Genç Denizli'den tiyatro şenliği 28.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli, "Liseler arası 1. Tiyatro Şenliği" düzenliyor. Şenlik, Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği "Gençler, yetişkinler, kuşak kuşak ilişkiler" adlı oyun ile başladı.
Uluslararası Cam Festivali başlıyor 27.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye'nin ilk "Cam Festivali" olma özelliği taşıyan 3. Uluslararası Denizli Cam Festivali (Bienali) başlıyor. Birçok etkinliğin gerçekleşeceği festivalde, Türkiye’nin en büyük cam heykeli olma özelliği taşıyan "Cam Horoz Heykeli"nin yapım aşaması sergisi de yer alacak.
Taşa hayat veriyorlar 26.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Taş Heykel Kolonisi tüm hızıyla sürüyor. On ülkeden koloniye katılan 10 sanatçı Denizli'nin taşlarına hayat verirken, bu yıl Denizlili ünlü ozan Özay Gönlüm'ün de heykeli yapılacak.
Tiyatro şöleni "3beş8 ve Diğer Şeyler” ile sona erdi 25.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Birol Tezcan’ın yönetmenliğini yaptığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği “3beş8 ve Diğer Şeyler” ile son buldu. Denizli merkez ve ilçeler olmak üzere 30 dolayında eserin sergilendiği festival sanatseverlerden tam not aldı.
Denizli Bisiklet Festivali başladı 22.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale, Tavas ve Babadağ Belediyesi'nin desteklediği, Pamukkale Bisiklet Derneği'nin düzenlediği Denizli Bisiklet Festivali başladı. Festival kapsamında Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen bisikletçiler Denizli'nin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin bulunduğu güzergahlarda pedal çevirecek.
Amatör Tiyatro Festivali tüm hızıyla sürüyor 22.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla sürüyor. 21 tiyatro grubunun katıldığı festivalin 24 Mayıs'ta sahnelenecek kapanış oyunu Birol Tezcan’ın yönetmenliğini yaptığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği “3beş8 ve Diğer Şeyler” olacak.
Amatör Tiyatro Festivali perdelerini açtı 18.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "13" adlı oyun ile perdelerini açtı.
Denizli tiyatroya doyacak 18.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'nin kortej yürüyüşü yapıldı. Renkli geçen kortej yürüyüşünün ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret eden tiyatrocular, Denizli'de tiyatroya verilen değerden övgüyle bahsederek, sanata verilen bu destek için teşekkür etti.
Tiyatro şöleni başlıyor 14.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali 16-24 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Festivale bu yıl 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 21 grup katılacak. Yurt içi ve yurtdışından Denizli'ye gelecek grupların yanında ünlü tiyatrocular da söyleşi ve atölye çalışmaları ile festivale renk katacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl olduğu gibi bu yılda oyunların tamamen ücretsiz sahneleneceğini belirterek, tüm Denizlilileri sanat etkinliklerine davet etti.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği ilçelerde 07.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği ilçelerdeki çocuklara da unutulmaz bir gün yaşatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 60 bin çocuğun katılacağı şenlik kapsamında ilk olarak Honaz ilçesinden gelen küçükleri ağırladı.
Ters laleyi dünya tanıyacak 27.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dünyada ender rastlanan ters laleye büyükşehir olarak sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Bu güzelliğimizi tüm Türkiye'ye ve dünyaya duyurmaya ve herkesi bu değerlerle buluşturmaya gayret ediyoruz" dedi.
Kıbrıs'ta 23 Nisan coşkusu 23.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Yıldızlar Halk Oyunları Topluluğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen 17. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katıldı. Denizlili heyet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı , Meclis Başkanı ve Milli Eğitim Bakanı'nı da ziyaret etti.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği devam ediyor 21.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Hafta içi her gün yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığı şenliklerde, toplam 60 bin çocuk animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenme imkanı buluyor.
Büyükşehir'den Yavru Vatan'a 23 Nisan çıkarması 16.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Yıldızlar Halk Oyunları Topluluğu, 17. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidiyor.
Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği başladı 09.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şenliklere katılarak çocukların eğlencesine ortak oldu.
Ters Lale Şenliği 26 Nisan'da 09.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilk kez destek verdiği "7. Hayrettin Mahallesi Ters Lale Yayla Şenliği" 26 Nisan'da gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Hayrettin Mahallemizde yetişen bu nadide çiçeği tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.
5 bin yıllık gelenek yaşatılıyor 02.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı. Yurt içi ve yurt dışından Denizli'ye gelen aşıklar vatandaşlara unutulmaz saatler yaşattı.
Binlerce Denizlili Bozdağ’da kar şenliği coşkusu yaşadı 08.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği Bozdağ Kar Şenliği’ne binlerce vatandaş katıldı. Denizlililer, ilk kez mekanik tesislerin kullanıma sunulduğu Bozdağ Kayak Merkezi’nde binlerce metre yükseklikte karın ve manzaranın keyfini çıkardı.
Bozdağ'da kar şenliği coşkusu yaşanacak 04.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl düzenleyeceği Bozdağ Kar Şenliği'ne tüm vatandaşları davet etti. Kardan heykel, kayak ve kızak yarışmalarının yapılacağı şenlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara sucuk-ekmek ikramı olacak. Nikfer Mahallesi'nden Bozdağ'a ücretsiz servislerin kaldırılacağı festivalde, mekanik tesisler de çalışacak.
Dünya Denizli'yi izledi 15.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon'un finali 8 ülkede canlı yayınlandı. Denizli'nin tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin de yayınlandığı gecede, 22 ülkenin sanatçıları ile Rafet El Roman ve Ezo, seslendirdiği türkü ve şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, keşkek yaptı 15.09.2014
UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri Listesi’ne alınan keşkek için geleneksel olarak düzenlenen şölene katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve protokol üyeleri, yemek kazanın başına geçerek keşkek yaptı.
Türkçevizyon finali bu akşam PAÜ’de olacak 14.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon’un ertelenen gala gecesi, bu akşam (14 Eylül Pazar) Saat 20.00'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yeni spor salonunda yapılacak. PAÜ Spor Salonu’na saat 18.00’den itibaren kentin 5 ayrı noktasından ücretsiz otobüsler kalkacak. Gecede, 22 ülkeden 22 sanatçı ile Rafet El Roman ve Ezo sahne alacak.
Türkçevizyon'da muhteşem final bu akşam 13.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon, İncilipınar Parkı'nda düzenlenen konser ile devam ederken, festivalin gala gecesinin bu akşam (13 Eylül Cumartesi) Pamukkale Antik Tiyatro'da olacağı belirtildi. Pamukkale'ye girişlerin saat 16.00'dan sonra ücretsiz olacağı gala için Denizli'nin 6 ayrı noktasından ücretsiz araç kalkacak.
Türkçevizyon tüm hızıyla devam ediyor 12.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon, ikinci gününde açık hava tiyatrosunda ve Acıpayam ilçesinde düzenlenen konserlerle devam etti. TRT ve misafir ülkenin sanatçıları Denizlilileri coştururken, program TRT Avaz'da canlı yayınlandı.
Türkçevizyon coşkusu başladı 11.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon başladı. 22 ülkeden 22 sanatçının katıldığı kortej ile başlayan Türkçevizyon coşkusu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ziyareti ve ardından Delikliçınar Meydanı'ndaki konserle zirveye ulaştı. Başkan Zolan'a Özbekistan'ın geleneksel doppı adı verilen şapkası hediye edilirken, makam ziyareti renkli anlara sahne oldu.
Beyaz cennete giriş, Türkçevizyon'a özel ücretsiz 10.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TRT Avaz'da canlı yayınlanan Avrasya Raporu'nda, bu yıl 5'incisi organize edilen Türkçevizyon 2014'ün gala gecesine tüm Denizlilileri davet etti. 13 Eylül Cumartesi günü 2 bin yıllık antik tiyatroda gerçekleşecek gala gecesine özel, Pamukkale'ye girişler saat 16.00'dan itibaren ücretsiz olacak. Denizli'nin 6 ayrı noktasından ücretsiz otobüslerin kalkacağı Türkçevizyon galasında, 22 ülkeden 22 sanatçının yanı sıra Rafet El Roman ve Ezo'nun sahne alacağı konser de yine ücretsiz izlenebilecek.
Türkçevizyon coşkusu 10 Eylül'de başlıyor 09.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 5'incisi organize edilen Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali (Türkçevizyon 2014) 10 Eylül'de başlıyor. Kortej ile başlayacak festival coşkusu Delikliçınar Meydanı'nda düzenlenecek Ege'den Ezgiler programıyla devam edecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dünyanın Denizli'yi izleyeceğini belirterek, Denizlilileri 10-13 Eylül tarihleri arasındaki festival programlarına davet etti.
Türkçevizyon 2014 başlıyor 05.09.2014
22 ülkeden 22 sanatçı Denizli’de sahne alacak, etkinlikler 8 ülkeden canlı yayınlanacak Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Denizli Valiliği ve TRT işbirliği ile 10-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek, “5. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali"nin (Türkçevizyon 2014) tanıtım toplantısı yapıldı. Denizli’yi 4 gün boyunca müziğe doyuracak festival kapsamında 22 ülkeden 22 sanatçı sahne alacak. Festivalin gala gecesi ise Hierapolis Antik Tiyatro’da gerçekleşecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan: "Güney'i hak ettiği yere getireceğiz" 04.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Güney'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 9. Güney Bağcılık ve Üzüm ve Festivali'ne katıldı. Başkan Zolan, "Bizler ve sizler üzerimize düşeni yapacak ve inşallah Güney'i hak ettiği yere getireceğiz" dedi.
Halk Dansları Festivali'ne Muhteşem Gala 27.06.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen ve 11 ülkeden 350 dansçının katılımı ile gerçekleştirilen 14.cü Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin galası Ziya Tıkıroğlu Açık hava tiyatrosunda yapıldı.
Galaya davetlisiniz 25.06.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 14.sünü düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası, 26 Haziran Perşembe akşamı saat: 21.00'de Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.
14. ULUSLARARASI HALK DANSLARI FESTİVALİ BAŞLADI 24.06.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 14.sü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı. Festival, ev sahibi olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Pahoy Halk Dansları topluluğu ve 10 ülkeden 334 dansçının katılımıyla gerçekleşiyor. Farklı ülkelerin kültürlerine ait olan halk oyunlarını bir araya getirip Denizli halkının beğenisine sunulacağı festivalde Delikliçınar Meydanı, İncilipınar Parkı, Adalet Parkı ve Ziya Tıkıroğlu açık Hava Tiyatrosu'nun yanında bu yıl çevre ilçelerden Honaz, Sarayköy, Serinhisar, Tavas ve Çivril'de de gösteriler yapılacak. 6 gün boyunca farklı kültürlerin Denizli'de buluşacağını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festivalin farklı kültürlerin birbirlerini tanımaları için güzel bir fırsat olduğunu söyledi.
Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği İlçelere Taşınıyor 23.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü gerçekleştirilen son 1 aydır da kent merkezinde devam eden Türkiye'nin en büyük çocuk şenliği ilçelere de taşınıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli’de ne varsa ilçelerimizde de o olacak demiştik. Çocuk Şenliğimizi ilçelerde de gerçekleştireceğiz. Denizli'deki yaşıtları gibi ilçelerdeki çocuklarımıza da unutamayacakları bir gün yaşatmak istiyoruz" dedi.
4. Merkezefendi Geleneksel Tıp Günleri Başladı 15.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi'nin ortaklaşa bu yıl 4’cüsünü gerçekleştireceği Merkezefendi Geleneksel Tıp Günleri başladı. 2 gün sürecek olan etkinlik programı ile Denizli'nin değeri olan Merkezefendi'nin bir çok yönüyle tanıtılması hedefleniyor.
Merkezefendi Geleneksel Tıp Günleri Başlıyor 13.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi'nin ortaklaşa bu yıl 4.sünü gerçekleştireceği Merkezefendi Geleneksel Tıp Günleri 15 Mayıs’ta başlıyor.
Festival Coşkusu Sona Erdi 12.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 30. sunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, Şehir Tiyatrosu'nun sergilediği 'Duvarların Ötesi' adlı kapanış oyunuyla sona erdi. Binlerce tiyatrosever, bir hafta süren festivalde inanılmaz bir seyir keyfi yaşadı.
Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Devam Ediyor 08.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 4 Mayıs'ta başlayan ve bu yıl 30.sunu gerçekleştirdiği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali devam ediyor. Festival kapsamında bu güne kadar sergilenen oyunlar Denizlililerin büyük beğenisini topladı. 11 Mayıs'a kadar sürecek festivalde 18 farklı grup bir birinden ilginç gösterileri ile tiyatro severlere unutulmaz anlar yaşatacak.
Şimdi Tiyatro Zamanı 05.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılından beri kesintisiz olarak sürdürdüğü Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan , 30 yılda 10 binin üzerinde tiyatrocuyu Denizli'de ağırladıklarını, 600 dolayında oyun sergilendiğini ve festivalde yaklaşık 300 bin seyirciyi tiyatro ile buluşturduklarını söyledi.
Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği Devam Ediyor 02.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocukların mutluluğu görülmeye değer. Şenliklere katılarak çocukların eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’deki en büyük çocuk şenliği organizasyonuna imza attıklarını belirtti.
Denizli 4. Ege Aşıklar Bayramı'nda Muhteşem Final 01.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen ve 2 gün süren Denizli 4. Ege Aşıklar Bayramı, muhteşem final programıyla sona erdi.
Denizli 4. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı Başladı 30.04.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen ve Türkiye'den 20, yurtdışından 6 halk ozanının katılımıyla gerçekleşen Denizli 4.Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı.
Türkiye’nin En Büyük Çocuk Şenliği Başladı 26.04.2014
Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğinin 3.'sü başladı. Son iki yıldır kent merkezinde gerçekleştirilen etkinliğin kapsamını büyükşehir ile birlikte genişleten Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yıl Çocuk Şenliği'ni Denizli'nin tüm ilçelerine de taşıyacak.
Denizli 4. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı Başlıyor 25.04.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 29-30 Nisan tarihlerinde bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Denizli 4. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı'nda yurdun değişik yörelerinden ve Türk Dünyası'ndan 26 halk ozanı bir araya gelecek.
Denizli Festivale Doyuyor 28.06.2013
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 13. Kez düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu, tüm hızıyla devam ediyor. Dansçıların farklı yerlerdeki gösterileriyle vatandaşlar festivale doyuyor.
Festivale Katılan Dansçılar Denizli'yi Salladı 27.06.2013
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 13.sünü düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu, tüm hızıyla devam ediyor. Festivale katılan dansçılar, Adalet Parkı, Çınar, İncilipınar, Mükerrem Mehmet Teke ile Buldan ve Honaz ilçelerindeki gösterileriyle vatandaşlara unutulmaz bir festival gecesi yaşattı.
4 kıtadan 15 ülke Denizli'de buluştu 26.06.2013
Denizli Belediyesi'nin düzenlediği 13. Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı.
Festival Coşkusu Devam Ediyor 26.06.2013
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 13. kez düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin coşkusu, tüm hızıyla devam ediyor. Dansçıların farklı yerlerdeki gösterileri, büyük beğeni topluyor.
Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği Babadağ’da 18.05.2013
Denizli Belediyesi tarafından kent merkezinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği olma özelliği taşıyan etkinlik bu kez Babadağlı çocukları sevindirdi. Babadağ’da kurulan şenlik alanında çocuklar inanılmaz bir gün yaşadı.
Festival Coşkusu Devam Ediyor 17.05.2013
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 29.sunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 18 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde oyunlar, kentin farklı mekanlarında gösterime sunuluyor.
Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Kortej Yürüyüşü Yapıldı 14.05.2013
Denizli Belediyesi’nin en önemli kültür çalışmalarından biri olan ve bu yıl 29. kez düzenlenen Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’nin kortej yürüyüşü yine coşkuya ve renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılan grupların temsilcilerini başkanlık makamında kabul eden Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “29 yıl aralıksız devam eden festivalimizin ateşini yakıp bugüne kadar getiren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
29. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başladı 13.05.2013
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 29.' sunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başladı. Rusya’dan Karman Tiyatro Grubu’nun ‘Puzzles’ adlı oyunuyla Denizli’yi festival coşkusu sardı.
Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği Devam Ediyor 06.05.2013
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocukların mutluluğu görülmeye değer.
Geleneksel Tıp Festivali'nde Mesir Macunu Dağıtıldı 04.05.2013
Denizli Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin birlikte organize ettiği 3. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali etkinlikleri kapsamında Çınar Meydanı’nda gerçekleştirilen konseri izlemeye gelenlere mesir macunu dağıtıldı. Efe ve Yeşim Dağlı’nın sahne aldığı konserde vatandaşlara seslenen Başkan Zolan, “Merkez Efendi’yi tüm nesillere tanıtmak ve yarattığı değerlerin nesiller boyu bilinmesini sağlamak zorundayız” dedi.
3. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Başladı 03.05.2013
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği, Zeytinburnu Belediyesi, Denizli Devlet Hastanesi (DDH) ve Pamukale Üniversitesi’nin (PAÜ) destek verdiği ve bu yıl 3.'sü gerçekleşen Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali başladı.
Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Başlıyor 02.05.2013
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği, Zeytinburnu Belediyesi, Denizli Devlet Hastanesi (DDH) ve Pamukale Üniversitesi’nin (PAÜ) destek verdiği ve bu yıl 3.'sü gerçekleşecek Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali 3 Mayıs’ta başlıyor.
Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 29.04.2013
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 29.' sunu düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor. Festival, 12 Mayıs 2013/Pazar günü başlayacak ve 19 Mayıs 2013/Pazar günü son bulacak.
Denizli'de Nevruz Coşkusu 25.03.2013
Denizli Belediyesi, Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı, ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Nevruz, coşkuyla kutlandı.
Türk Dünyası Nevruz Şenliği’ne davetlisiniz 22.03.2013
Denizli Belediyesi yine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. ‘Türk Dünyası Nevruz Şenliği’ ile bolluk ve bereketi müjdeleyen baharın gelişi muhteşem bir programla ile kutlanacak. Şenliğe tüm Denizlilileri davet eden Başkan Zolan, “ Denizli’nin tanıtımına da büyük katkısı olacak şölen ile baharın gelişini hep birlikte kutlayacağız” dedi.
Festivalde Muhteşem Gala 14.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali’ne muhteşem gala programı damgasını vurdu. Atlı süvariler atlarıyla yaptıkları gösteride nefesleri keserken, izleyenler lazer, havai fişek ve ışık gösterileriyle unutulmayacakları festivale tanıklık etti.
Festivalin Muhteşem Galası Cumartesi Günü 12.10.2012
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nin 4. gününde, muhteşem bir gala gecesi gerçekleştirilecek.
Beyaz Cennete Güç Gösterisi 12.10.2012
Denizli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali kapsamında Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Pamukkale, dünyanın en güçlü adamlarının 10 tonluk TIR’ı çekme gösterisine ev sahipliği yaptı.
Denizli Böyle Festival Görmedi 12.10.2012
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali’nin 3. günkü gösterileri, nefesleri kesti. Sumo güreşçilerinin gösterileri ve strongmenlerin tır çekmesi festivale ayrı bir renk kattı.
Denizli’nin ismi tüm dünyaya duyurulacak 11.10.2012
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nin önemli bir bölümü TRT ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Denizli’nin tanıtımına büyük katkı koyacak festival, canlı olarak dünyanın dört bir tarafından izlenebilecek.
Festival Coşkusu Sürüyor 11.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, Gençlik Spor Bakanlığı, Denizli Valiliği, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve TRT desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali, tüm hızıyla sürüyor.
Festivalde Görülmemiş Gösteri Cuma Günü 11.10.2012
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali’nde daha önce görülmemiş güzellikte görsel şov sunulacak. 12 Ekim 2012/Cuma günkü program, belki de bir ilkin yaşanmasına sahne olacak. Saat 17:00’da Denizli Belediyesi önünde başlayıp Denizli Valiliği’ne kadar sürecek yürüyüşle, strongman gösterileri yapılacak.
Geleneksel Sporlar Festivali’nin ilk günü nefes kesti 10.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali’nin başladı. Festivalin açılış etkinliğinde karşılaşan atlı cirit takımları, sergiledikleri performansla nefes kesti.
Kortej yürüyüşüne davetlisiniz 10.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali’nin kortej yürüyüşü bugün(11 Ekim 2012 Perşembe) saat 17:00’de Valilik önünden başlayacak. 25 ülkeden 450 sporcunun geleneksel kıyafetleri ile katılacağı kortej yürüyüşüne cirit takımlarının atlı geçişleri renk katacak.
Dünya Ülkeleri Sporcuları Denizli'de Buluşuyor 09.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, Gençlik Spor Bakanlığı, Denizli Valiliği, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve TRT desteğiyle bu yıl ilkini düzenleyeceği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali 10 Ekim 2012’de başlıyor ve 25 ülkeden 450 sporcuyu buluşturuyor.
Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali Başlıyor 07.10.2012
Denizli Belediyesi’nin, Gençlik Spor Bakanlığı, Denizli Valiliği, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve TRT desteğiyle bu yıl ilkini düzenleyeceği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Oyunları Festivali başlıyor.
Halk Dansları Festivali'nde Muhteşem Gala 30.06.2012
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 12. düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası, grupların birbirinden güzel gösterileriyle nefesleri kesti.
Festival Coşkusu Devam Ediyor 28.06.2012
Denizli’de festival coşkusu tüm hızıyla devam ediyor. Denizli Belediyesi’nin bu yıl 12. düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali, her gün dansçıların farklı yerlerdeki gösterileriyle gerçekleşiyor.
Dans bu şehre çok yakışıyor 25.06.2012
Denizli Belediyesi'nce 12.'sini düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı. Festival kapsamında, Denizli Valiliği'nden başlayan kortej yürüyüşü Delikliçınar Meydanı'ndaki gösterilerle devam etti. Festivale 9 ülkeden 300 dansçı katılıyor.
Uluslararası Halk Dansları Festivali başlıyor 21.06.2012
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 12’sini düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali başlıyor. 25 Haziran da başlayacak festivale 9 ülkeden 300 dansçı katılacak. Denizlililere farklı ülkelerin kültürlerine ait halk danslarını izleteceklerini söyleyen Başkan Zolan, “ Denizli yine farklı kültürlerin buluşma noktası olacak” dedi.
Festivalin onur konuğu Başkan Zolan 11.06.2012
Denizli Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin birlikte organize ettiği Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali’nin 2. bölümü olan İstanbul’daki etkinlikler başladı. Zeytinburnu’ndaki etkinliklerin onur konuğu Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Zeytinburnu’nda bulunan Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin bir benzerinin Denizli’de kurulması için harekete geçtiklerini söyledi.
2. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali başladı 22.05.2012
Denizli Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin birlikte organize ettiği 2. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali başladı. Geçen yıl ilki yapılan ve büyük beğeni kazanan festivalin açılışı ise halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı konseriyle yapıldı.
Festival Coşkusu Sona Erdi 21.05.2012
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 28. sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, muhteşem gala programıyla sona erdi. Binlerce tiyatrosever, bir hafta süren festivalde tiyatroya doydu.
Denizli Merkezefendi 2. Geleneksel Tıp Festivali Başlıyor 20.05.2012
Denizli Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin birlikte düzenleyeceği Denizli Merkezefendi 2. Geleneksel Tıp Festivali başlıyor. Tıp festivali, 21-23 Mayıs arasında gerçekleşecek.
Festival Coşkusu Devam Ediyor 16.05.2012
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 28.sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 28 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde oyunlar kentin farklı mekanlarında gösterime sunuluyor.
Başkan Zolan: Denizli Tiyatroya doyacak 15.05.2012
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, birçok sanatsal ve kültürel etkinliklere imza attıklarını söyledi.
Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 10.05.2012
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 28.sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor.
Binlerce Kişi Spor Yaptı 08.05.2012
Denizli Belediyesi, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin birlikte organize ettiği ve 3 gün süren Bahar Spor Şenliği’nde, binlerce kişi spor yaptı, çocuklar ise gönüllerince eğlendi.
Bahar Spor Şenlikleri Başlıyor 25.04.2012
Türkiye’nin en sağlıklı kenti seçilen Denizli, yine bir ilke imza atıyor ve Bahar Spor Şenlikleri’ni başlatıyor. Şenlikte, mendil kapmacadan futbola kadar her şey var… Başkan Zolan, “Bu şenlik herkes için” dedi.
Japon Filmleri Festivali Başlıyor 10.10.2011
Denizli Belediyesi ve Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve Japonya’nın dostluğunu pekiştirmek amacıyla bu yıl ilk kez Japon Filmleri Festivali düzenleyecek.
Halk Dansları Festivalinde Muhteşem Gala 03.07.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 11. sini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali, muhteşem gala programıyla sona erdi. 12 ülkeden 400 dansçının yer aldığı festival, gösterilerle nefesleri kesti.
Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor 01.07.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 11. sini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 12 ülkeden 450 dansçının yer aldığı festival, renkli görüntülere sahne oluyor.
11. Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı 29.06.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 11. sini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali büyük bir coşkuyla devam ediyor. Festivale, 13’ü yabancı biri ev sahibi Denizli Belediyesi’nin ekibi olmak üzere 14 ülkeden 400 dansçı katılıyor.
Türkçevizyon Festivali'nde Muhteşem Final 18.06.2011
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali, grupların muhteşem performansıyla sona erdi.
Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor 16.06.2011
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali kapsamında Pamukkale Antik Tiyatro’da gerçekleşen ‘Türkçevizyon Festival Konseri, barış ve kardeşlik mesajlarıyla güç birliğine dönüştü. Festival için Denizli’ye gelen 20 ülkeden 100 sanatçı, şarkılarını barış ve kardeşlik için söyledi.
Türkçevizyon Devam Ediyor 15.06.2011
Denizli Belediyesi, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle bu yıl 3. düzenlenen Türkçe Sözlü Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 20 ülkeden 100'e yakın sanatçının katıldığı festival gruplarında, 2011 Eurovision birincisi Azeri şarkıcılar Elder ve Nigar bulunuyor.
Türkçevizyon Festivali Başlıyor 08.06.2011
Denizli Belediyesi, Denizli Valiliği ve TRT işbirliğiyle gerçekleşecek 'Türkçe Sözlü Müzik Festivali' 14 Haziran 2011 tarihinde başlayacak.
Festival Coşkusu Sona Erdi 16.05.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 27. sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, muhteşem gala programıyla sona erdi. Binlerce tiyatrosever, bir hafta süren festivalde tiyatroya doydu.
Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali 16.05.2011
Denizli Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) işbirliğiyle düzenlenen "12. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali" Denizli'de başladı.
27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Devam Ediyor 12.05.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 27.sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 5’i yabancı 19 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde oyunlar kentin farklı mekanlarında gösterime sunuluyor.
Denizli Cam Festivali Sona Erdi 10.05.2011
Türkiye'nin ilk cam festivali olan Denizli Cam Festivali Muhteşem Törenle sona erdi.
Türkiye'nin İlk Cam Festivali 08.05.2011
Denizli Belediyesi, Denizli'nin diğer kentlerine örnek olacak yeni bir projeye imza attı. Türkiye'nin ilk ‘Cam Festivali’ olma özelliğindeki Denizli Cam Festivali, başladı.
27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 04.05.2011
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 27.sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor.
Denizli'de Cam Festivali Başlıyor 03.05.2011
Denizli Belediyesi, Denizli'nin diğer kentlere örnek olacak yeni bir projeye imza atıyor. Türkiye'nin ilk ‘Cam Festivali’ olma özelliğindeki Denizli Cam Festivali, 6-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.
Aphrodisias Laodikya Festivali Başladı 03.08.2010
Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin destek verdiği Aphrodisias Laodikya 6. Uluslararası Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat Festivali başladı
Festivale muhteşem gala 05.07.2010
Bu yıl Denizli Belediyesi tarafından 10. kez gerçekleştirilen Uluslararası Halk Dansları Festivali düzenlenen gala gecesiyle sona erdi. Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosunu dolduranlar inanılmaz bir gece yaşadı. Sahneye çıkan tüm gruplar sergiledikleri gösteriler ile nefesleri kesti.
Festival muhteşem galayla sona eriyor 03.07.2010
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği, 10. Uluslararası Halk Dansları Festivali bu akşam gerçekleşecek muhteşem bir galayla sona eriyor. Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak gala programı saat 21:00’de başlayacak.
10.Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı 02.07.2010
Denizli şimdi de 10.Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Denizli Belediyesi’nin, düzenlediği festival, renkli görüntülere sahne oluyor.
Festival Coşkusu Pamukkale Antik Tiyatro’ya taşınıyor 02.07.2010
Denizli’de 10. Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu devam ediyor. Kentin farklı bölgelerinde gerçekleştirilen gösterilere vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Denizli Belediyesi’nin düzenlediği festivale katılan 10 ülkenin dansçıları bu akşam (02 Temmuz 2010) saat 21:00’de Pamukkale Antik Tiyatro’da muhteşem bir gösteri gerçekleştirecek
10. Uluslararası Halk Dansları Festivali Başlıyor 23.06.2010
Denizli Belediyesi’nin, bu yıl 10’sunu düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali başlıyor. Festival 29 Haziran–3 Temmuz 2010 tarihleri arsında gerçekleşecek
Türkçevizyon Festivalinde Muhteşem Gala 07.06.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 2. düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali muhteşem gala konseriyle sona erdi.
Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor 04.06.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Festivale katılan gruplar, Türkçe şarkıları seslendiriyor.
Barışın ve Kardeşliğin Dili Türkçe 01.06.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali kapsamında Pamukkale Antik Tiyatro’da gerçekleşen ‘Türkçevizyon Festival Konseri’ barış ve kardeşlik mesajlarıyla güç birliğine dönüştü. Festival için Denizli’ye gelen 25 ülke sanatçıları şarkılarını savaşsız bir dünya için söyledi.
Türkçevizyon Festivali Devam Ediyor 31.05.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali devam ediyor. Festivalin 31 Mayıs 2010/Pazartesi günkü programında Pamukkale Antik Tiyatro’da Türkçevizyon Festival Konseri yer alıyor.
Türkçevizyon Başlıyor 27.05.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali başlıyor. 25 ülkeden 100’e yakın sanatçının katılacağı festival 30 Mayıs’ta başlayacak ve 3 Haziran’da sona erecek.
Festival Coşkusu Sona Erdi 20.05.2010
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 26. sını düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali muhteşem bir galayla sona erdi. Binlerce tiyatrosever, 5 gün süren festivalde tiyatroya doydu.
Festival dolu dolu geçiyor 19.05.2010
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 26.’sını gerçekleştirdiği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali devam ediyor. Festivalin 2. gününde 5 farklı yerde 6 oyun sergilendi. Belediye Sanat Merkezi’nde İstanbul Üniversitesi Doğaçlama Oyuncuları tarafından sahnelenen Duvar isimli oyunu Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, ünlü tiyatro oyuncusu Tekin Akmansoy ile birlikte izledi.
Türkçevizyon Müzik Festivali Başlıyor 18.05.2010
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl 2. düzenlenecek Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali başlıyor.
26. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor. 04.05.2010
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 26’ncısı 10–14 Mayıs tarihleri arasında başlayacak ve 5 gün sürecek
26. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'ne Doğru 15.04.2010
Denizli Belediyesi’nin organize edeceği 26. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü başlayacak ve 5 gün sürecek.
TÜRKÇE MÜZİK FESTİVALİ MUHTEŞEM BİR FİNALLE SONA ERDİ 29.06.2009
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali muhteşem bir finalle sona erdi.
Akkonak Parkı ve Büfesi Kiralama İhale Şartları 26.06.2009
İ L A N DENİZLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN Mülkiyeti Belediyemize ait, Akkonak Mahallesi 29 Ekim Bulvarı başlangıcında bulunan Park ve Büfe aylık 500,00.-TL + KDV muhammen bedel üzerinden 3 (Üç) yıl süre ile şartnamesi dahilinde 2886 sayılı Yasanın 45. maddesi uyarınca açık artırma suretiyle kiraya verilecektir.
Denizli`de Türkçe Vizyon Festivali Coşkusu 24.06.2009
Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali, başladı. Festival, TRT radyolarından dünyanın dört bir tarafına canlı olarak sunuldu.
Türkçe’yi dünyaya tanıtacağız 16.06.2009
Türkçevizyon Uluslar arası Müzik Festivali Denizli’de yapılacak. Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğinde yapılacak olan festival 23-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale 16 ülkeden 85sanatçı katılacak.
Festival Devam Ediyor 29.05.2009
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 25.sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 7’si yabancı 15 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde oyunlar kentin 9 farklı yerinde gösterime sunuluyor.
Denizli Festivalle Coşuyor 26.05.2009
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 25.sini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, başladı. 7’si yabancı 15 tiyatro grubunun yer aldığı festival, renkli görüntülere sahne oluyor.
25. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 25.05.2009
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 25. sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Festivale, 7’si yabancı 8’i yerli olmak üzere 15 grup katılacak.
25. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor 22.05.2009
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 25. sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali için hazırlıklar tamamlandı.
Denizli Festivaller Başkenti Oluyor 13.05.2009
Denizli Belediyesi, Denizli’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacak yeni bir festival için harekete geçti. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali için önemli bir adım atıldı.
25. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali`ne Doğru 01.04.2009
Denizli Belediyesi’nin bu yıl 25. sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ne başvurular tamamlandı. Festivale, 8’i yabancı olmak üzere 46 grup başvuru yaptı.
23. Uluslarası Amatör Tiyatrolar Festivali 13.02.2007
1992 yılından bu yana festival dünya çapında birçok grubun katılımı ile gerçekleşmiş ve her geçen gün vizyonu genişleyerek günümüze kadar gelmiştir. Festivalin organizasyonu ve sekreteryası Denizli Belediyesi tarafından yürütülmektedir. 23 yıldır hiç ara vermeden düzenlenmesi ve sürekliliği ile benzer etkinlikler arasında önemli bir yere sahiptir. Festival sadece sahnelerde kalmamış sokaklara taşınarak kentle bütünleşmiştir.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr