Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Büyükşehir'den eğitime dev bir destek daha

Büyükşehir'den eğitime dev bir destek daha

Eğitime verdiği desteklerle Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin başarı seviyesini artırmak için dev bir destek daha veriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 8. ve 12. sınıfta eğitim gören öğrencilerin gireceği TEOG, YGS ve LYS deneme sınavlarının maliyetini karşılayacak.
Eğitime yönelik yaptığı yatırım ve desteklerle büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, merkezi sistem sınavlarında Denizli’nin başarı seviyesini artırmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi protokol ile 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için düzenlenecek deneme sınavlarının maliyetini karşılayacak. Denizlili öğrencilerin başarı seviyesini yükseltmek için düzenlenen protokol Denizli Valiliği’nde imzalandı. Protokol törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Milli Eğitim Müdür Vekili Ragıp Çelik katıldı. Başkan Zolan,burada yaptığı konuşmada, her şeyin başının eğitim olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlayabilmek için eğitime olağanüstü destek verip, bütçe ayırmak gerekiyor. Çocuklarımıza her türlü imkanı vermemiz ve seferberlik ruhuyla yaklaşmamız gerekiyor” dedi.

Geleceğe katkı sağlamak bizi mutlu ediyor

Eğitimin sadece Milli Eğitim’in omuzlarına bırakılmayıp, başta hayırseverler olmak üzere tüm kurumların ve belediyelerin destek vermesi gerektiğini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Bugüne kadar aynı düşünceyle desteklerimiz oldu. Bugün de Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız protokolle, çocuklarımızı sınavlara hazırlamak ve deneme sınavları yapılabilmesi adına bir sponsorluk anlaşması yapıyoruz. Burada hem deneme sınavı kitapçıkların basımı hem de bu işlerin sürdürülebilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli olan desteği Milli Eğitim Müdürlüğümüze veriyoruz. İnşallah çocuklarımıza katkı sağlamış oluruz. İnşallah hayırlı olur. Çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına şimdiden başarılar diliyoruz. Ülkemizin geleceğine katkı sağlayabiliyorsak bizi en mutlu edecek husus bunlardır.”

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr