Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Öğrenim yardımı müracaatları başlıyor

Öğrenim yardımı müracaatları başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise öğrencilerine yönelik yapacağı öğrenim yardımı başvuruları 24 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Müracaatları 30 Eylül'e kadar sürecek öğrenim yardımından bu yıl 3000 lise öğrencisi faydalanacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL'ye çıkarıldığını hatırlattı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl lise öğrencilerine yönelik yaptığı öğrenim yardımları bu yılda sürüyor. Öğrenim yardımı için 24 Ağustos Pazartesi günü başlayacak müracaatlar 30 Eylül'de sona erecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi 3000 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımında bulunacak. Öğrenim yardımı için başvurmak isteyenlerin 24 Ağustos-30 Eylül tarihleri arası Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na müracaat etmeleri gerekirken, müracaat şartları şu şekilde açıklandı: "Ailesi belediye mücavir alan sınırları içinde oturuyor olmak, başka yerden burs almamak, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olmak, ailesinin ekonomik durumu zayıf olmak, okulunda başarılı olmak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmamak, sınıfta kalmamış, sınıf tekrarı yapmamış olmak ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olmak." Müracaat sonunda başvurusu kabul edilip değerlendirmeyle belirlenen 3000 öğrenciye Eylül ve Haziran ayları da dahil olmak üzere 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımı yapılacağı kaydedildi.

"Konu eğitimse akan sular durur "

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eğitime verilen desteği her zaman sürdüreceklerini belirterek, geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL'ye çıkarıldığını hatırlattı. Eğitim-öğretim söz konusu olduğunda akan suların duracağına dikkati çeken Başkan Zolan, "Yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için elimizden gelen çabayı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" dedi. Eğitim yardımlarının doğru yerlere gitmesi için çok titiz bir çalışma gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Zolan, 2004 yılında 400 öğrenci ile başlanan eğitim yardımının bugün 3000 öğrenciye ulaştığını işaret ederek, "Bu sayıyı her yıl daha da artırmak için çalışıyoruz. Eğitime ve özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize sahip çıkmak bizim en büyük hedefimiz" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr