Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Eğitim için el ele verip başardılar

Eğitim için el ele verip başardılar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2008-2009 eğitim öğretim yılında başlattığı "Eğitim İçin El Ele Projesi" kapsamında, bu yıl üniversiteyi kazanan gençler Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Başkan Zolan, "Beraber yaşadığımız insanlara karşı hepimizin sorumluluğu var. Kimde ne imkan varsa onu seferber etmesi gerekiyor" dedi.
Denizli'de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere üniversiteye hazırlık kursu vermek için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin başlattığı, "Eğitim İçin El Ele Projesi" 7. yılını geride bıraktı. Tamamen gönüllülük esasına dayanIP, üniversiteli gençlerin eğitimci olarak yer aldığı projeden yararlanarak Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrenciler Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarete, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, projede yer alan eğitmenler ve üniversiteyi kazanan öğrenciler katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, Eğitim İçin Ele Ele Projesi'nin içeriğine bakıldığında daha da anlamlı olduğunu belirterek, "Ben öncelikle emek veren eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Kendi derslerinden zaman ayırdılar, dinlenmeden projemize destek verdiler. Üniversiteye hazırlanan gençlerimiz size ve bize güvendiler projemize katıldılar ve sonuçta meyvelerini aldılar. Bu gençlerimizin başarısı. Hem eğitim veren, hem de eğitim alan gençlerimizin başarısı. Bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum" dedi.

"İki defa kazandınız"

Projenin bir sosyal sorumluluk olduğunu ancak ayrı bir mesaj verdiğini vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Burada belki matematik, Türkçe eğitimi verildi. Ama aslında aynı ülkede, şehirde, mahallede beraber yaşadığımız insanlara karşı hepimizin sorumluluğu var. Hepimizin bir şeyler yapması gerekiyor. Kimde ne imkan varsa onu seferber etmesi gerekiyor. O noktada güzel bir proje. İnşallah bunu daha etkili bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Onun için siz üniversiteyi kazanan gençler iki defa kazandınız. Bir sınavda başarı göstererek kazandınız bir de sosyal bilinç kazandınız. Sizler sosyal sorumluluk anlamında daha farklı bakıp bir adım önde olacaksınız. Bu size örnek olup yaşantınıza mutlaka yön verecek."

Kurslardan 7 yılda 2229 kişi faydalandı

Projede eğitmen olarak yer alan gençler de, 7 dönemdir devam eden proje konusunda her türlü desteği veren Başkan Zolan'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, gönüllü olarak ders veren üniversiteli eğitmenler ile proje kapsamında ders alıp Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrencilere hediye verdi. Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlattığı "Eğitim İçin El Ele Projesi"nden bugüne kadar 2 bin 229 öğrencinin faydalandığı ifade edildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr