Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Büyükşehir'den eğitime büyük destek

Büyükşehir'den eğitime büyük destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise ve dengi okul öğrencilerine 75 TL öğrenim desteği verecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Daha önceden 60 TL olarak verdiğimiz desteği yüzde 25'lik artışla 75 TL'ye çıkardık" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı İkinci Birleşim Toplantısı yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın başkanlık ettiği toplantıda lise ve dengi okul öğrencilerine öğrenim desteği verilmesi konusu gündeme geldi. Toplantıda, geçen yıl 60 TL olan öğrenim desteğinin bu yıl Eylül ve Haziran dönemleri için 75 TL olması görüşüldü. Toplam 3000 öğrenciye 10 ay boyunca verilecek destek için başvuruların yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yapılacağı ifade edildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Belediyesi döneminden başlayan öğrenim desteğinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirterek, "Büyükşehir olarak Denizli Belediyesi döneminden gelen öğrencilere öğrenim desteğimiz devam ediyor. 3 bin öğrenciye destek veriyoruz. Daha önceden 60 TL olarak verdiğimiz desteği yüzde 25'lik artışla 75 TL'ye çıkardık" diye konuştu.

"Öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, "İnşallah daha fazla çocuğumuza ve gencimize yardım ederiz. Her şeyin başı eğitim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. Konuşmanın ardından geçen yıl 60 TL olarak verilen öğrenim desteğinin 75 TL'ye çıkarılması oy çokluğu ile kabul edildi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr