Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Genç Denizli ile hayalini gerçekleştirdi

Genç Denizli ile hayalini gerçekleştirdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Resim Kulübü'nde kurs alan Feride Gök, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tezhip Ana Sanat Dalını birincilikle kazanarak Denizli’nin gururu oldu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve çeşitli dallarda gençlere ücretsiz eğitimler veren Genç Denizli Kulüpleri, bir gencin daha hayallerini gerçekleştirmesine katkıda bulundu. Genç Denizli'nin eğlenme ve öğrenme sağlayan kulüp projesiyle yüzlerce genç ilgi alanları doğrultusunda ücretsiz kurs alma imkanına kavuşurken, bu kapsamda Denizlili Feride Gök, yetenekle öğrenci kabul eden güzel sanatlar fakültesine girmek için Genç Denizli Resim Kulübü'nden eğitim almayı tercih etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli bünyesinde verilen resim kursundan destek alan Gök, yoğun bir çalışma temposunun ardından Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği yetenek sınavına girdi. Sınavda, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tezhip Ana Sanat Dalını birincilikle kazanan Feride Gök, Genç Denizli Resim Kursu'nun hayallerini gerçekleştirmesine katkı sağladığını söyledi.

Gençlerin önünün açılması önemli

Daha önce farklı kurumlarda eğitim görmüş olmasına rağmen çok başarılı olamadığını anlatan Gök, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir süre önce Genç Denizli Resim Kulübüne katıldım. Yoğun bir çalışma içerisine girdik ve kurs Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tezhip Ana Sanat Dalını birincilik ile kazanmama büyük katkı sağladı. Resim Kulübü eğitmenimiz Hülya Kaya, ölçü, perspektif gibi önemli konularda detaylı bilgiler vererek, bizleri yetenek sınavına hazırladı. Hayallerimi büyük bir başarı ile gerçeğe taşıdım. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a gençlere verdiği imkanlardan ve desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz gençlerin önünün açılması oldukça önemli. Sadece ben değil Genç Denizli Resim Kulübü ve diğer kulüplere katılan arkadaşlarım buradan büyük ölçüde faydalandı."

"Gençlerimizin yanındayız"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Genç Denizli ile birçok güzel işlere imza attıklarını belirterek, Genç Denizli kulüplerinin gerek gençlerin yeteneklerinin ortaya çıkmasına, gerekse yeteneklerini daha üst seviyelere taşımasına katkı sağladığını söyledi.Başkan Zolan, "Genç Denizli'nin eğlenme ve öğrenme imkanı sağlayan kulüp projesiyle yüzlerce gencimiz ilgi alanları doğrultusunda, uzmanlar tarafından ücretsiz kurs alma imkanına kavuştu. Kulüp etkinlikleri bir yandan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarken, diğer yandan da eğitimlerine katkı sağladı" dedi. Özgüveni olan, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, sanat ve kültürle yakından ilgilenen bir gençlik istediklerini ifade eden Başkan Zolan, "Her zaman gençlerimizin yanındayız ve bunun için bütün imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr