Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Eğitim için el ele verdiler

Eğitim için el ele verdiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği "Eğitim İçin El Ele Projesi" kapsamında, bu yıl üniversiteyi kazanan gençler Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. 6 yıldır düzenlenen projeden bugüne kadar 2 bin 130 kişi faydalanırken, bunlardan 845'inin üniversitelerin çeşitli fakültelerine yerleştiği ifade edildi.
Denizli'de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere üniversiteye hazırlık kursu vermek için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 6 yıl önce başlattığı, "Eğitim İçin El Ele Projesi" her yıl olduğu gibi bu yıl da meyvelerini verdi. Tamamen gönüllülük esasına dayanarak yapılan projeden yararlanarak, Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrencileri temsilen 5 genç Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarete, proje kapsamında, gönüllü olarak ders veren üniversiteli eğitmenler, Proje Koordinatörü Yunus Kırmacı, Gençlik Meclisi Başkanı Ayşenur Öztürk ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci katıldı. Başkan Zolan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Eğitim İçin El Ele Projesi, gönüllülük esasına dayalı, dayanışmanın somutlaştığı, fedakarlığın netleştiği, samimiyetin yükseldiği bir projedir. Altı yıldır devam ediyor. Projenin her geçen yıl daha güzel olmasını istiyoruz. Eğitime katılan öğrencilerimizin; buradan aldığı dersler ve kendi gayretleriyle aldıkları sonuçları duyduğumuz zaman memnun oluyoruz. Bu iş meyvesini veriyor" diye konuştu.

"Bu güzel örnek Türkiye'ye yayılsın"

Projeye katılıp üniversiteyi kazanan gençlere seslenen Başkan Zolan, şöyle konuştu: "İnşallah artık siz de gittiğiniz yerlerde, Eğitim İçin El Ele benzeri projeler olduğunda kendi meslek dallarınızda bu tür kampanyalar içerisine gireceksiniz. İşte bu şekilde hepimiz ele ele tutuşup, ülkemizi, şehrimizi kalkındıracağız. Gençlerimizi daha iyi noktalara getireceğiz. Gençler daha iyi noktaya geldiğinde ülke daha iyi noktaya gelir." Gençlerin kendileri için çok değerli olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, "Projede yer alan Gençlik Meclisimize, koordinatörümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sizler örnek oldunuz. İnşallah bu güzel örnek Türkiye'ye yayılsın. Onun için gayret göstereceğiz. Ama biz Eğitim İçin El Ele çalışmamızı arttırarak sürdürmek istiyoruz" dedi.

Kurslardan 6 yılda 2130 kişi faydalandı

Projede eğitmen olarak yer alan gençler de, 6 dönemdir devam eden proje konusunda her türlü desteği veren Başkan Zolan'a teşekkür ederek, "Bu projeyle katkıda bulunulan gençler de, yine gittikleri yerde ülke için faydalı işler yapacaktır" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, gönüllü olarak ders veren üniversiteli eğitmenler ile proje kapsamında ders alıp Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrencilere hediye verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlattığı "Eğitim İçin El Ele Projesi"nden bugüne kadar 2 bin 130 öğrencinin faydalandığı, bunlardan 845'inin ise üniversitelerin çeşitli fakültelerine yerleştiği ifade edildi. Başkan Zolan'ı ziyaret eden öğrencilerin isimleri ve kazandıkları bölümler ise şöyle: "Latif Gökkaya (Makine Mühendisliği), Zülal Nur Özsoy (Tıp Fakültesi), Müzeyyen Güzen (Okul Öncesi Öğretmenlik), Rabia Taşkesen (İslami Bilimler Fakültesi), Nimet Başarı (Beden Eğitimi)."


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr